NaStyku.pl

Brawurowa kradzież w Zgorzelcu. Złodziej próbował ukraść rower z balkonu na drugim piętrze

38-latek chciał ukraść rower. Od pomysłu do realizacji krótka droga… Przeszkodą nie był nawet fakt, że jednoślad znajdował się na balkonie na… drugim piętrze. Plan jednak się nie powiódł, bo złodziej wpadł w ręce policjanta, który był już po służbie.
Policjant, który pomógł zatrzymać złodzieja na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Pieńsku / zdjęcie ilustracyjne
Policjant, który pomógł zatrzymać złodzieja na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Pieńsku / zdjęcie ilustracyjne

Do próby kradzieży doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (18/19 marca 2019 r.) na jednym ze zgorzeleckich osiedli. Po godzinie 1:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu sprawcy kradzieży roweru. Na miejsce skierowano patrol policji z ogniwa patrolowo-interwencyjnego.

Mundurowi ustalili, że 38-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, nie patrząc na grożące mu ryzyko, wspiął się na balkon na drugim piętrze i wyrzucił na trawnik stojący tam rower. Właściciel mieszkania usłyszał hałas i zauważył nieznanego mu mężczyznę, którego próbował ująć. W tym czasie właścicielka mieszkania zaalarmowała mieszkającego niedaleko policjanta, który natychmiast pomógł zatrzymać złodzieja – relacjonuje zdarzenie podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

38-latek trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mu zarzut naruszenia miru domowego i usiłowania kradzieży jednośladu. Mężczyzna będzie się teraz tłumaczył przed sądem. Za kratkami może spędzić nawet 5 lat.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zaakceptuj Twój e-PIT na podatki.gov.pl do 30 kwietnia

Termin na składanie rocznych deklaracji PIT za 2018 r. mija 30 kwietnia

Życie
czwartek, 18 kwietnia 2019, 08:41
Zostały już tylko 2 tygodnie, aby w usłudze Twój e-PIT zaakceptować albo odrzucić PIT za 2018 r. Jeśli do 30 kwietnia nie zrobisz tego oraz nie rozliczysz się w inny sposób, to urząd skarbowy uzna przygotowany dla ciebie e-PIT za złożony.
9. Wielkanocny Bieg dla Jaj

Wielkanocny Bieg dla Jaj 2019… dla Igora

Życie
środa, 17 kwietnia 2019, 15:22
W sobotę, 27 kwietnia, w samo południe wystartuje 9. Bieg dla Jaj. Będzie bieg, spływ kajakowy, koncerty, malowanie buziek, zawody dla najmłodszych i wiele, wiele innych atrakcji. Dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie 7-letniego Igora.

Zobacz również

Zabezpieczone przez policję narkotyki i pieniądze / fot. KPP Zgorzelec
Życie
środa, 17 kwietnia 2019, 11:09

Trzymała w domu narkotyki

Kryminalni zatrzymali 36-latkę, która przechowywała w mieszkaniu środki psychotropowe. Była...