NaStyku.pl

Bracia Raplis w ogniu pytań

Zapraszamy do rozmowy z Adamem i Łukaszem!

Mają mnóstwo pozytywnej energii, którą zarażają innych. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Ich pasją jest sport oraz muzyka. Robią to, co kochają. Motywują do aktywności fizycznej i nagrywają własne utwory… Wiecie o kim mowa? O Braciach Raplis! Zapraszamy do rozmowy z Adamem i Łukaszem!

Kim właściwie są Bracia Raplis?

Na to pytanie odpowiadamy sobie każdego dnia na nowo. Jesteśmy dalecy od sztywnego zamknięcia się w ramce „Trener/Dietetyk”. Na nasze Życie składa się o wiele więcej czynników takich jak Muzyka, Medytacje, Podróże, Motywacja, Pożeranie Książek i jeszcze parę innych. Prowadzimy też Sklep z Suplementami (a niebawem także innymi bio-produktami). Wszystko jednak łączy się w bardzo spójną Całość znaną jako „Bracia Raplis”. Zamierzamy więc realizować się w każdej z naszych Pasji – tak, by połączyć to w jedną Ideę.

Pomagacie ludziom eliminować niezdrowe nawyki żywieniowe połączone z brakiem ćwiczeń fizycznych. Pamiętacie od czego to się zaczęło?

Nasz Ojciec zajmował się Treningiem i Odżywianiem od dziecka. Na siłownię zabierał nas od 8. roku życia. Omawianie ćwiczeń i technik treningowych było u nas w domu codziennością. Mama z kolei zawsze dbała o nasze Odżywianie ale i Motywację oraz Organizację. Mimo to przeszliśmy przez różne problemy zdrowotne. Kiedy zorientowaliśmy się jak Wielki Wpływ na Zdrowie ma to czym się Odżywiamy – stało się jasne, że chcemy pogłębiać tę wiedzę oraz przekazywać ją innym.

Odnoszę wrażenie, że kult ciała stał się elementem społecznej mody. Są osoby, które na własną rękę dobierają dietę i rozpoczynają ćwiczenia. Jakie błędy najczęściej wtedy są popełniane?

Szczerze mówiąc w odpowiedzi na to pytanie można by napisać książkę. Wspomnę więc o kilku groźnych błędach. Wiele kobiet w celu szybkiego odchudzenia chwyciło się diety nabiałowej. Jedzenie samego nabiału to idealny sposób na zakwaszenie organizmu (co w konsekwencji stwarza środowisko do rozwoju nowotworów) – nie polecamy. Inna sprawa: wiele osób, które chce zacząć ćwiczyć leci na siłownie, bierze sztangę na plecy i macha przysiady. Problem polega na tym, że nie są wstanie wykonać poprawnego przysiadu nawet BEZ sztangi. Uważamy, że Trening oparty o Masę własnego Ciała jest o Niebo lepszy niż Siłownia. Ale nawet jeśli jesteś Zwolennikiem Dźwigania Żelastwa – najpierw opanuj ruchy BEZ ciężarów – potem ew. chwyć za sztangę.

A teraz pytanie, które pada chyba zawsze… Jak zmotywować się do aktywności fizycznej?

Najlepszy początek to znalezienie Aktywności Fizycznej najbliższej naszemu sercu. Często ludzie kojarzą Sport jedynie z bieganiem albo siłownią przez co bardzo szybko się do niego zrażają. Świat Sportu jest ogromny i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Niebawem przedstawimy Wam kompletnie Nową Możliwość Treningową, ale o tym niebawem. Co do samej motywacji? Jeśli lubisz czytać książki – czytaj odpowiednie – to świetna metoda. Jeśli zaś przesiadujesz godzinami z filmikami w necie – jest tam pełno Mistrzów Motywacji, którzy

potrafią napędzić człowieka jak Silnik Rakietowy. Jednakże najlepszy sposób to skorzystać z darmowego spotkania z Braćmi Raplis i posłuchać co My mamy w tej kwestii do powiedzenia :)

 Jak powinny pracować osoby młode, a jak seniorzy?

Znamy 60-latków, którzy są bardziej sprawni niż niejeden 20-latek. Dzielenie w tej kwestii osób na „młode i seniorów” to nie najlepsze rozwiązanie :) Każdy trening powinien być odpowiednio dopasowany do sprawności i możliwości danej osoby.

Tworzycie również muzykę… Pod koniec lipca zagraliście koncert w klubie Kosmos. Co jest bliższe Waszemu sercu? Muzyka czy sport?

Tak jak już wspominaliśmy – nie ma potrzeby o tym decydować. Żyjemy w czasach, w których system naciska na nas, żebyśmy się OKREŚLILI. Dzieciaki muszą podejmować decyzje na jakie pójdą studia i kurczowo się jej trzymać. Do pracy przyjmujesz się na określone stanowisko i tam masz zostać. My zaś robimy WSZYSTKO co kochamy – nic nie musi być Ważniejsze niż reszta.

Co Was odróżnia od innych trenerów personalnych?

Cóż, wszyscy wkoło trenują na Siłowni – my trening z ciężarami zostawiliśmy dawno za sobą. Ćwiczymy tylko na Ciężarze Własnego Ciała. Taki rodzaj treningu przynosi nie tylko Świetną Sylwetkę ale i Wielką Uniwersalną Sprawność. Poza tym Siłownia często okazuje się bardzo kontuzyjną zabawką – nasz trening wręcz przeciwnie- Leczy Kontuzje.

Mamy też kompletnie inne podejście do tematu odżywiania. Zwracamy w dużym stopniu uwagę na to co jest naprawdę zdrowe. Nauka i praktyka udowodniły, że stare metody dietetyczne były błędne.

Jakie na przykład? Choćby Diety oparte na owsiankach, ryżu z kurczakiem i jogurtach. Niektórzy dietetycy nie chcą się z tym faktem pogodzić i dalej wciskają je ludziom. Poza tym: na Naszej Diecie nie trzeba liczyć kalorii – to chyba znaczna różnica? :)

Jak często powinno się ćwiczyć i czy intensywność treningów zwiększa się wraz ze wzrostem kondycji?

Tu znowu musimy stwierdzić, że to kwestia indywidualna. Zarówno częstotliwość jak i intensywność treningów powinna być Idealnie dopasowana do Potrzeb i Możliwości danej osoby. Zwiększanie intensywności treningów jest Opcją. Jeśli Trenujesz by każdego dnia stawać się lepszym – jest to Konieczność. Jeśli natomiast jedynie dbasz o swoje stawy i chcesz utrzymać swoją sylwetkę, możesz śmiało oprzeć się na podstawowych ruchach i przy nich pozostać.

Ćwiczenia idą w parze z dobrze dobraną dietą. Zgadza się? Dla mnie słowo dieta mogłoby nie istnieć. Nie mogę być głodna. Powiedzcie proszę kilka słów o tym co jeść, jak dużo i jak często?

Gdyby dało się opisać w kilku słowach co jeść, jak dużo i jak często słowo dieta faktycznie mogłoby nie istnieć :) Tak samo jak z samochodem. Gdybym mógł Ci w trzech zdaniach wyjaśnić jak się go naprawia – mechanicy straciliby robotę. Niestety (albo „stety”) to tak nie działa. Natomiast mogę Cię zapewnić, że na Prawdziwej diecie nie ma mowy o byciu głodnym. Poruszmy kwestię „jak często powinniśmy jeść”. Naszym zdaniem (choć nie tylko naszym) uparte trzymanie się 5 posiłków to bzdura. Posiłków może być pięć, może być trzy a może być i jeden dziennie. Oba rozwiązania mają swoje plusy. Na pewno niebawem napiszemy o tym artykuł.

Co oprócz diety i ćwiczeń ma wpływ na kształtowanie sylwetki?

Kluczowym elementem kształtowania sylwetki jest Regeneracja. Tak więc dobry, głęboki sen trwający 8-9 godzin (zależnie od intensywności treningów). Poza tym Relaks i ograniczanie Stresu. 20 minut odpowiedniej Medytacji potrafi tu zdziałać cuda. Masaże to również świetny sposób na przyspieszenie postępu z naszą sylwetką.

Co zrobić, kiedy przychodzi kryzys, a tabliczka czekolady mówi do mnie z szafki „zjedz mnie!”?

Najpierw sprawdź skład swojej czekolady, a to czego nie zrozumiesz wpisz w google z dopiskiem „szkodliwość”. Np. „olej palmowy – szkodliwość”. To na pewno da Ci dobry obraz tego, co za chwilę zamierzasz sobie zrobić. Kolejny krok: wejdź na stronę Braci Raplis i znajdź przepis na zrobienie Własnej Czekolady. Sam proces robienia jest wspaniały, bo możesz co chwila próbować jak smakuje i dodawać kolejne składniki. Poczuj się jak Willy Wonka. Najlepiej zrób sobie jej dużo, wstaw do lodówki i trzymaj na „czarną godzinę”. Nasza czekolada smakuje o Niebo lepiej od wersji kupnej – no i w przeciwieństwie do niej Nasza jest ZDROWA. Co więcej, będąc na Naszej Diecie można by ją jeść nawet codziennie. Ale nie ma sensu tego robić, bo poza nią jest jeszcze cała masa innych przyjemności do zjedzenia.

Nad jakimi projektami teraz pracujecie?

We Wrześniu otwieramy Profesjonalną Salę Treningową w Zgorzelcu, na której będziemy prowadzili Treningi Grupowe, Personalne ale i inne zajęcia (o których niebawem wrzucimy informację). Gdzieś na początku Października powinien ruszyć nasz Sklep Stacjonarny z rozszerzoną Ofertą (również w Zgorzelcu). Poza tym, w wolnych chwilach, nagrywamy.

Są jeszcze inne projekty ale o nich powiemy z czasem :)

Dziękujemy za rozmowę 

Również dziękuję i życzę dalszych sukcesów.

Zajrzyjcie na profil Braci Raplis – klik.

fot.: archiwum własne Adama i Łukasza Raplis
zachowano oryginalną pisownię

Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci poszukują zaginionej Barbary Marszałek

Życie
czwartek, 07 grudnia 2023, 09:52
Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni prowadzą poszukiwania Barbary Marszałek lat 54 zamieszkałej w Bogatyni, która w dniu 26 listopada 2023 roku wyszła z domu nie informując gdzie się udaje. Ostatni raz widziana 2 grudnia na terenie Bogatyni.

Zobacz również