NaStyku.pl

Biofeedback już wkrótce w SP w Sulikowie

Dzięki wsparciu z programu „WzMOCnij swoje otoczenie” uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie będą mogli skorzystać z biofeedback - nowatorskiej metody monitorowania zmian zachodzących w organizmie.
Biofeedback już wkrótce w SP w Sulikowie
Biofeedback już wkrótce w SP w Sulikowie
Szkoła została laureatem trzeciej edycji organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne programu granatowego „WzMOCnij swoje otoczenie”.
 
Za pozyskany grant zostanie zakupiony sprzęt pozwalający m.in. na monitorowanie rytmu pracy serca i analizę reakcji na różne bodźce. To uznana metoda terapii m.in. przy zaburzeniach pamięci i koncentracji czy nadpobudliwości psychoruchowej. Biofeedback pozwala także zmniejszyć niepożądane skutki stresu oraz napięcia emocjonalnego wśród uczniów powracających do szkoły po długotrwałym okresie lockdownu.
 
Polskie Sieci Elektroenergetyczne kolejny raz wspierają działania szkoły nastawione na pomoc uczniom ze specyficznymi potrzebami z terenu gminy Sulików. W szkole funkcjonuje już gabinet integracji sensorycznej, który został ufundowany w ramach pierwszej edycji konkursu.
 
Program "WzMOCnij Swoje Otoczenie" to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Konkurs skierowany jest do samorządów i ich jednostek - np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu. Granty są przyznawane w siedmiu kategoriach: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.
 
Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie www.wzmocnijotoczenie.pl oraz www.raport.pse.pl.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Pan Dariusz Janik i podinsp. Andrzej Barna / fot. KPP Zgorzelec

Taksówkarz udaremnił próbę oszustwa metodą „na wnuczka”

Życie
piątek, 24 września 2021, 14:48
Dzięki odpowiedzialnej postawie taksówkarza udało się udaremnić próbę oszustwa metodą „na wnuczka”. Mężczyzna pokrzyżował plany przestępcom, którzy chcieli wyłudzić od 88-latki sporą kwotę pieniędzy i biżuterię.
Telefon komórkowy / zdjęcie ilustracyjne

Uważaj na SMS-y o kwarantannie lub zgubionym portfelu!

Życie
piątek, 24 września 2021, 10:10
Nowa fala oszustw SMS. Setki osób dostaje wiadomości informujące o skierowaniu na kwarantannę lub o zgubionym portfelu. Każda zawiera także link prowadzący rzekomo do strony internetowej. Nie otwieraj go!

Zobacz również