NaStyku.pl

25-latek trafił do aresztu za posiadanie metamfetaminy

Na trzy miesiące trafił do aresztu 25-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, którego zatrzymali funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. On, jak i jego znajomy, usłyszeli zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.
Metamfetamina i waga elektroniczna zarekwirowana przez funkcjonariuszy straży granicznej / fot. NOSG
Metamfetamina i waga elektroniczna zarekwirowana przez funkcjonariuszy straży granicznej / fot. NOSG

Do zatrzymania mężczyzn doszło w ubiegłym tygodniu w Żaganiu. 25-latek jadący wraz z 28-letnim znajomym zostali zatrzymani do kontroli przez patrol straży granicznej. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli prawi 41 g metamfetaminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. W wyniku przeszukania znaleziono kolejne prawie 50 g tego samego narkotyku. Łączna wartość tych narkotyków to 51 tys. zł. Z przejętej ilości „piko” można było sporządzić blisko tysiąc tzw. działek. 

Zatrzymanym mężczyznom za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 25-latek decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żaganiu.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Oznakowany radiowóz policji / zdjęcie ilustracyjne

Kontrolowali prędkość

Życie
piątek, 28 lutego 2020, 14:55
Policjanci ze zgorzeleckiej „drogówki” kontrolowali prędkość. W ciągu całego dnia skontrolowali 47 pojazdów. Dopuszczalną prędkość przekroczyło 26 kierowców. Przy okazji w ręce mundurowych wpadł mężczyzna, przy którym znaleziono narkotyki.
Jak prawidłowo myć ręce?

Koronawirus – nie w powiecie zgorzeleckim

Życie
piątek, 28 lutego 2020, 14:15
Strach przed koronawirusem dotarł do powiatu zgorzeleckiego. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu jednak uspokaja. W naszym regionie nie odnotowano stwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Zobacz również

Pogadajmy o TYCH sprawach
Życie
czwartek, 27 lutego 2020, 09:22

Pogadajmy o TYCH sprawach

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, a wstydzicie się zapytać...