NaStyku.pl

25-latek trafił do aresztu za posiadanie metamfetaminy

Na trzy miesiące trafił do aresztu 25-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, którego zatrzymali funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. On, jak i jego znajomy, usłyszeli zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.
Metamfetamina i waga elektroniczna zarekwirowana przez funkcjonariuszy straży granicznej / fot. NOSG
Metamfetamina i waga elektroniczna zarekwirowana przez funkcjonariuszy straży granicznej / fot. NOSG

Do zatrzymania mężczyzn doszło w ubiegłym tygodniu w Żaganiu. 25-latek jadący wraz z 28-letnim znajomym zostali zatrzymani do kontroli przez patrol straży granicznej. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli prawi 41 g metamfetaminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. W wyniku przeszukania znaleziono kolejne prawie 50 g tego samego narkotyku. Łączna wartość tych narkotyków to 51 tys. zł. Z przejętej ilości „piko” można było sporządzić blisko tysiąc tzw. działek. 

Zatrzymanym mężczyznom za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 25-latek decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żaganiu.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Symboliczny pogrzeb węgla brunatnego pod oknami Marszałka Województwa Dolnośląskiego - zdjęcie nr 24

Dolnośląski Alarm Smogowy: Brunatne dopalacze z Bogatyni nadal w sprzedaży

Życie
poniedziałek, 21 października 2019, 16:35
Pełnomocnik Rządu ds. Programu „Czyste Powietrze” oraz Dolnośląski Alarm Smogowy wzywają Kopalnię Turów do zaprzestania sprzedaży detalicznej węgla brunatnego. Pod oknami Marszałka Województwa Dolnośląskiego zorganizowali specjalny happening.

Zobacz również