NaStyku.pl

Życie

Będzie nowa organizacja ruchu na ul. Daszyńskiego w Zgorzelcu (fot.: UM Zgorzelec)

Wolniej na Przedmieściu Nyskim

Życie
piątek, 21 września 2018, 13:39
Po uwagach mieszkańców oraz restauratorów Urząd Miasta w Zgorzelcu opracował koncepcję uspokojenia ruchu samochodowego na Przedmieściu Nyskim. Kierowcy będą zmuszeni zwolnić do 20 km/h - wszystko przez szykany, które tam powstają.
Odzyskane poroże jelenia (fot.: KPP Zgorzelec)

Ukradł nawet… poroże jelenia

Życie
piątek, 21 września 2018, 10:28
Do policyjnego aresztu trafił 18-latek, który włamywał się do garaży i altanek ogrodowych. Kradł niemal wszystko, co miało jakąkolwiek wartość - elektronarzędzia, rowery, obrazy, a nawet… poroże jelenia.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości ok. 34,5 mln zł netto na projekt i budowę systemu /fot.: PKP PLK S.A.

ERTMS zwiększy bezpieczeństwo między Węglińcem a Zgorzelcem

Życie
piątek, 21 września 2018, 09:08
Na trasie z Węglińca do Zgorzelca sprawniejsze podróże koleją i większy poziom bezpieczeństwa zapewni ERTMS/ETCS poziomu 2. Nowoczesny system na międzynarodowej trasie E30 zapewni także większą przepustowość i płynne przewozy towarów w Polsce i w Europie.
Wspólne działania mają zaowocować sprawnym i funkcjonalnym systemem komunikacji pomiędzy miastem a wioskami leżącymi w gminie

Samorządy dogadują się w sprawie komunikacji

Życie
piątek, 21 września 2018, 09:11
Miasto Zgorzelec wraz z Gminą Wiejską Zgorzelec rozpoczęły współpracę w zakresie wypracowania rozwiązań dotyczących polityki transportowej. Na nich spocznie obowiązek zapewnienia transportu publicznego między miastem a gminą.
Wizualizacja Metro Park Zgorzelec

Tak będzie wyglądać Metro Park Zgorzelec

Życie
czwartek, 20 września 2018, 14:52
Zakończono prace nad projektem koncepcyjnym nowego obiektu handlowego realizowanego w Zgorzelcu. Wiadomo już jak będzie wyglądał Metro Park Zgorzelec, który powstanie na terenie byłego dworca PKP oraz działkach przyległych.
Przy Miejskim Klubie Seniora w Zgorzelcu powstała altana ogrodowa

Teren wokół Miejskiego Klubu Seniora zmienia się

Życie
czwartek, 20 września 2018, 08:30
5 września br. Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz oraz Zastępca Burmistrza Radosław Baranowski przecięli symboliczną wstęgę do altany ogrodowej na terenie Miejskiego Klubu Seniora w Zgorzelcu.
Prokuratura Okręgowa w Jelenij Górze

Żona handlowała narkotykami w czasie odsiadki męża

Życie
środa, 19 września 2018, 16:45
Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze stanie Irena W., która po aresztowaniu męża postanowiła przejąć jego interesy. Kobieta wprowadziła do obrotu znaczne ilości metamfetaminy. Do sprzedaży nakłaniała też swoją 16-letnią córkę.