NaStyku.pl

Złamał dożywotni zakaz kierowania pojazdami

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym będąc pod wpływem alkoholu. Szybko okazało się również, że ma on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Kierowcy pod wpływem alkoholu.
Kierowcy pod wpływem alkoholu.

4 grudnia po godzinie 17.00 policjanci z drogówki otrzymali zgłoszenie, że w Jędrzychowicach kierowca samochodu osobowego wypadł z jezdni i wjechał do przydrożnego rowu. – Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie w aucie zastali 58-letniego kierowcę, mieszkańca Zgorzelca. Mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3,5 promila alkoholu – relacjonuje Oficer Prasowy KPP Zgorzelec sierż. szt. Mariola Kowalska.

Podczas sprawdzania danych 58-latka okazało się, że sąd nałożył na niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna już wcześniej był karany za jazdę po pijanemu.

Zatrzymany mężczyzna ponownie stanie przed sądem. Tym razem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Po raz kolejny apelujemy o rozsądek. Piłeś – nie jedź! To hasło, do którego powinni stosować się wszyscy kierowcy. Pamiętajmy, że nietrzeźwe osoby za kierownicą mają opóźnione reakcje i mogą stać się potencjalnymi zabójcami – kwituje policjantka.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

W połowie lutego, w siedzibie Fundacji "Nasze Dzieci" rozpoczął działalność Klub Rodzica.| materiały prasowe UM Zgorzelec

Klub Rodzica dla mamy i taty

Życie
czwartek, 22 lutego 2018, 08:33
Jeśli chcesz poznać innych rodziców, wymieniać się doświadczeniami, korzystać z fachowych porad specjalistów różnych dziedzin, a przede wszystkim poszukujesz odpowiedzi na pytania związane z rodzicielstwem to ten klub jest dla Ciebie!

Zobacz również