NaStyku.pl

Zgorzeleckie Dni Seniora 2018

Jesień zapowiada się dla Seniorów bardzo interesująco! Przede wszystkim rusza moc atrakcji w związku ze Zgorzeleckimi Dniami Seniora, które odbędą się w dniach 2-4 października br.
Zapisy na zgorzeleckie senioralia trwają do 26 września
Zapisy na zgorzeleckie senioralia trwają do 26 września

Świętowanie rozpocznie się we wtorek 2 października Paradą Kapeluszy, która wyruszy w towarzystwie Gryfowskiej Kapeli Podwórkowej o godz. 10:00 z Miejskiego Domu Kultury do Centrum Sportowo Rekreacyjnego, gdzie nastąpi przekazanie kluczy do Bram Miasta Seniorom przez Burmistrza Miasta Rafała Gronicza. Przygotowano występy amatorskich zespołów wokalnych i tanecznych - Serenada, Błękitne Kamizelki, Zespół taneczny Ferajna, Sołtysowe Gryfinki. Na finał dla Seniorów zagra Grecka Grupa Mythos.

Zapraszamy wszystkich seniorów do przebierania się w stroje (temat przewodni dowolny) oraz przyozdabiania kapeluszy i pojawienia się w nich. Oklaskami seniorów zostanie wybrany i nagrodzony "Kapelusz publiczności".

Dla Seniorów przygotowane zostały talony żywnościowe w cenie 15 zł (żurek z kiełbasą, bigos wiejski, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem). Bawić będziemy się do godz. 17:00.

W środę 3 października odbędzie się wycieczka do Zamku Książ, Zamku Grodno i Sztolni Walimskich. Wyjazd o godz. 7:00, planowany powrót o godz. 19:00. Koszt wycieczki to 90 zł za osobę, zawiera on bilety wstępu do obiektów wraz z przewodnikiem, obiad i transport.

Miłośników Nordic Walking zapraszamy na godz. 15:00 do Klubu Seniora, skąd nastąpi wymarsz, zakończony wspólnym grillem. Koszt 5 zł od osoby.

W czwartek 4 października miłośnicy medytacji mogą skorzystać z bezpłatnego seansu "Medytacja z gongami", którą poprowadzi Wojciech Pokrzewiński. Rozpoczęcie o godz. 15:15 w Miejskim Klubie Seniora. Przewidywany czas trwania medytacji ok. 45 minut. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie ze sobą mat i kocy.

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Seniora będzie bal w Greckiej Tawernie Naoussa 4 października. Początek o godz. 18:00. Cena biletu 85 zł (danie główne, przekąski zimne i ciepłe, napoje).

Ponadto w ramach Zgorzeleckich Dni Seniora już we wrześniu rusza kolejna edycja turnieju gry w kręgle. Informacja na ten temat w Klubie Seniora.

Zapisy na poszczególne wydarzenia, a także wszelkie opłaty z nimi związane dokonywane są do 26 września w Miejskim Klubie Seniora, przy ul. Mickiewicza 13 w dniach: poniedziałek, wtorek, środa od godziny 16:00 do 19:00.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot.  Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz

AKTUALIZACJA: Dwa dni żałoby narodowej. W regionie zawyją syreny alarmowe

Życie
piątek, 18 stycznia 2019, 13:44
Na terenie powiatu zgorzeleckiego zawyją syreny alarmowe.W ten sposób powiat odda hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Zgorzelca planują się także spotkać przy Krzyżu Milenijnym, by w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci.

Zobacz również

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane przez zgorzeleckich policjantów / fot. KPP Zgorzelec
Życie
czwartek, 17 stycznia 2019, 11:30

Cztery automaty bez licencji

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyli legniccy funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie...
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Życie
środa, 16 stycznia 2019, 09:03

Uciekał przed policją

Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 22-latka, który kierując...