NaStyku.pl

Zgorzelec w programie M+. Podpisano umowę na budowę 230 mieszkań

Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego stosowną umowę na budowę lokali mieszkalnych w ramach programu Mieszkanie Plus. Przy ul. Lubańskiej powstanie 230 mieszkań.
Miasto Zgorzelec może już wdrażać w życie program Mieszkanie Plus.
Miasto Zgorzelec może już wdrażać w życie program Mieszkanie Plus.

10 kwietnia 2018 roku, w siedzibie Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie, burmistrz Rafał Gronicz podpisał umowę określającą zasady współpracy przy realizacji w naszym mieście programu Mieszkanie Plus. Działkę pod inwestycję przekazał magistrat, inwestorem będzie spółka celowa, a BGK zapewni finansowanie. - Następny etap to uzyskanie projektu z pozwoleniem na budowę. Mamy na to 9 miesięcy. Po ich upływie ogłoszony zostanie przetarg i na nieruchomości przy ul. Lubańskiej, którą miasto przekazało na ten cel, rozpocznie się budowa 230 mieszkań. Zgodnie z podpisaną umową, budowę sfinansuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Koszt tej inwestycji to ponad 38 mln złotych – informuje Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz.

Wstępna koncepcja zakłada budowę 230 lokali mieszkalnych na działce liczącej ponad 1,7 ha usytuowanej przy ul. Lubańskiej. Projekt przewiduje całkowite zagospodarowanie terenu, co oznacza, że przyszli mieszkańcy mieliby do dyspozycji także plac zabaw dla dzieci oraz miejsca parkingowe.

Zainteresowanie programem w naszym mieście jest spore. M+ zagłada wynajem mieszkań o dobrym standardzie i w przystępnej cenie. Szacunkowy koszt najmu określono na poziomie 17-20 zł/m2 + opłaty (media, gospodarka odpadami, zarządzanie). Mieszkania będą wynajmowane, ale po 25 bądź 30 latach istnieje możliwość otrzymania ich na własność. Jednak osoby, które wybiorą opcję dojścia do własności najmowanego mieszkania, muszą liczyć się z płaceniem nieco wyższego czynszu (o około 20% więcej). Zamiar skorzystania z tej możliwości najemca powinien zasygnalizować w chwili przystąpienia do programu.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot.  Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz

AKTUALIZACJA: Dwa dni żałoby narodowej. W regionie zawyją syreny alarmowe

Życie
piątek, 18 stycznia 2019, 13:44
Na terenie powiatu zgorzeleckiego zawyją syreny alarmowe.W ten sposób powiat odda hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Zgorzelca planują się także spotkać przy Krzyżu Milenijnym, by w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci.

Zobacz również

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane przez zgorzeleckich policjantów / fot. KPP Zgorzelec
Życie
czwartek, 17 stycznia 2019, 11:30

Cztery automaty bez licencji

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyli legniccy funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie...
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Życie
środa, 16 stycznia 2019, 09:03

Uciekał przed policją

Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 22-latka, który kierując...