NaStyku.pl

Zgorzelec w programie M+. Podpisano umowę na budowę 230 mieszkań

Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego stosowną umowę na budowę lokali mieszkalnych w ramach programu Mieszkanie Plus. Przy ul. Lubańskiej powstanie 230 mieszkań.
Miasto Zgorzelec może już wdrażać w życie program Mieszkanie Plus.
Miasto Zgorzelec może już wdrażać w życie program Mieszkanie Plus.

10 kwietnia 2018 roku, w siedzibie Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie, burmistrz Rafał Gronicz podpisał umowę określającą zasady współpracy przy realizacji w naszym mieście programu Mieszkanie Plus. Działkę pod inwestycję przekazał magistrat, inwestorem będzie spółka celowa, a BGK zapewni finansowanie. - Następny etap to uzyskanie projektu z pozwoleniem na budowę. Mamy na to 9 miesięcy. Po ich upływie ogłoszony zostanie przetarg i na nieruchomości przy ul. Lubańskiej, którą miasto przekazało na ten cel, rozpocznie się budowa 230 mieszkań. Zgodnie z podpisaną umową, budowę sfinansuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Koszt tej inwestycji to ponad 38 mln złotych – informuje Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz.

Wstępna koncepcja zakłada budowę 230 lokali mieszkalnych na działce liczącej ponad 1,7 ha usytuowanej przy ul. Lubańskiej. Projekt przewiduje całkowite zagospodarowanie terenu, co oznacza, że przyszli mieszkańcy mieliby do dyspozycji także plac zabaw dla dzieci oraz miejsca parkingowe.

Zainteresowanie programem w naszym mieście jest spore. M+ zagłada wynajem mieszkań o dobrym standardzie i w przystępnej cenie. Szacunkowy koszt najmu określono na poziomie 17-20 zł/m2 + opłaty (media, gospodarka odpadami, zarządzanie). Mieszkania będą wynajmowane, ale po 25 bądź 30 latach istnieje możliwość otrzymania ich na własność. Jednak osoby, które wybiorą opcję dojścia do własności najmowanego mieszkania, muszą liczyć się z płaceniem nieco wyższego czynszu (o około 20% więcej). Zamiar skorzystania z tej możliwości najemca powinien zasygnalizować w chwili przystąpienia do programu.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Poszukiwany mężczyzna.

Zaginął Ryszard Biwan

Życie
środa, 25 kwietnia 2018, 15:28
Rodzina oraz funkcjonariusze policji prowadzą poszukiwania za zaginionym Ryszardem Biwan. 81-latek wyszedł wczoraj z domu i do tej pory nie wrócił.

Zobacz również

Nowy sprzęt dla OSP!
Życie
wtorek, 24 kwietnia 2018, 15:30

Gminy z dotacją dla OSP!

Umowy o dofinansowanie na sprzęt dla dolnośląskich Ochotniczych Straży Pożarnych...