NaStyku.pl

Zbierają pieniądze na remont harcówki

Mają zapał do pracy i dobre chęci. 10. Grunwaldzka Drużyna Harcerska "Kocia Skała" marzy o własnej harcówce. Pomieszczenie, które otrzymali od OK w Zawidowie, wymaga jednak gruntownego remontu. By zdobyć środki uruchomili internetową zbiórkę pieniędzy.
Harcerze z 10. Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej "Kocia Skała" samodzielnie remontują harcówkę.
Harcerze z 10. Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej "Kocia Skała" samodzielnie remontują harcówkę.

10. Grunwaldzka Drużyna Harcerska "Kocia Skała"

Należy do Hufca ZHP Zgorzelec. Działa od stycznia 2016 roku na terenie Zawidowa. Zrzesza dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat. Na swoim koncie mają wiele sukcesów takich jak: pierwsze miejsce w kategorii harcerze na Rajdzie Granica 2016, pierwsze miejsce w konkursie mundurowym w kategorii harcerze na Rajdzie Granica 2016, tytuł Drużyny Grunwaldzkiej oraz wiele wygranych podczas biwaków harcerskich.

YouTube: 10 DH Kocia Skała: Harcerstwo w Zawidowie

Czym się zajmują?

Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań. Dlatego też starają się, aby zawidowska młodzież wyrosła na dobrych i mądrych ludzi. Organizują cotygodniowe spotkania, wyjazdy, wycieczki, obozy. Uczą też dyscypliny oraz krzewią patriotyzm przez aktywny udział w uroczystościach narodowych.

Remont harcówki

Drużyna stoi przed trudnym zadaniem, jakim jest remont harcówki. Otrzymali od Ośrodka Kultury w Zawidowie pomieszczenie piwniczne, które starają się dostosować do stanu, w którym będzie możliwa organizacja w nich zajęć dla dzieci. W harcówce odbywać się będą również spotkania Gromady Zuchowej, która zrzesza maluchy w wieku 7-10 lat. Do tej pory został wykonany już ogrom prac takich jak: skucie starego tynku, oczyszczenie ścian i sufitu czy wywiezienie zalegającego gruzu. Niestety bez środków finansowych nie będą w stanie spełnić swojego marzenia, którym jest własna harcówka.

Pomieszczenie, które docelowo ma stać się miejscem spotkań harcerzy. Jak widać pracy jest jeszcze dużo.

Czego potrzebują?

Harcerze wszelkie prace remontowe wykonują samodzielnie wraz z rodzicami. Do ukończenia remontu potrzebne im są w głównej mierze materiały budowlane: płytki, klej, pianka montażowa, gładź, grunt, farba, drzwi itp.

Jak można pomóc?

Harcerze nie są w stanie samodzielnie zgromadzić potrzebnej kwoty. Dlatego postanowili zebrać środki za pomocą portalu odpalprojekt.pl – kliknij tutaj. Każda, nawet najmniejsza wpłata przybliża ich do spełnienia marzenia o własnym miejscu spotkań. Apel skierowany jest również do osób i firm, które mogłyby przekazać niezbędne materiały budowlane.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Działania zgorzeleckich policjantów pn. "Bezpieczny powiat"

198 wykroczeń popełnionych przez kierowców

Życie
poniedziałek, 15 października 2018, 15:00
Policjanci "drogówki" przeprowadzili na drogach powiatu akcję pod hasłem "Bezpieczny Powiat". W działaniach brali udział funkcjonariusze z Wrocławia, Lwówka Śląskiego, Jeleniej Góry, Bolesławca, Lubania i Kamiennej Góry.
Mapa objazdu do ul. Orzeszkowej

Zamknięcie ul. Orzeszkowej i remont ul. Zielnej

Życie
piątek, 12 października 2018, 12:56
Ul. Orzeszkowej w Zgorzelcu została zamknięta od skrzyżowania z ul. Łużycką. Remont wkroczył właśnie w trzeci etap robót budowlanych. Od poniedziałku utrudnienia będą także przy ul. Zielnej, gdzie rozpoczyna się budowa nawierzchni drogi.

Zobacz również