NaStyku.pl

Zbierają pieniądze na remont harcówki

Mają zapał do pracy i dobre chęci. 10. Grunwaldzka Drużyna Harcerska "Kocia Skała" marzy o własnej harcówce. Pomieszczenie, które otrzymali od OK w Zawidowie, wymaga jednak gruntownego remontu. By zdobyć środki uruchomili internetową zbiórkę pieniędzy.
Harcerze z 10. Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej "Kocia Skała" samodzielnie remontują harcówkę.
Harcerze z 10. Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej "Kocia Skała" samodzielnie remontują harcówkę.

10. Grunwaldzka Drużyna Harcerska "Kocia Skała"

Należy do Hufca ZHP Zgorzelec. Działa od stycznia 2016 roku na terenie Zawidowa. Zrzesza dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat. Na swoim koncie mają wiele sukcesów takich jak: pierwsze miejsce w kategorii harcerze na Rajdzie Granica 2016, pierwsze miejsce w konkursie mundurowym w kategorii harcerze na Rajdzie Granica 2016, tytuł Drużyny Grunwaldzkiej oraz wiele wygranych podczas biwaków harcerskich.

YouTube: 10 DH Kocia Skała: Harcerstwo w Zawidowie

Czym się zajmują?

Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań. Dlatego też starają się, aby zawidowska młodzież wyrosła na dobrych i mądrych ludzi. Organizują cotygodniowe spotkania, wyjazdy, wycieczki, obozy. Uczą też dyscypliny oraz krzewią patriotyzm przez aktywny udział w uroczystościach narodowych.

Remont harcówki

Drużyna stoi przed trudnym zadaniem, jakim jest remont harcówki. Otrzymali od Ośrodka Kultury w Zawidowie pomieszczenie piwniczne, które starają się dostosować do stanu, w którym będzie możliwa organizacja w nich zajęć dla dzieci. W harcówce odbywać się będą również spotkania Gromady Zuchowej, która zrzesza maluchy w wieku 7-10 lat. Do tej pory został wykonany już ogrom prac takich jak: skucie starego tynku, oczyszczenie ścian i sufitu czy wywiezienie zalegającego gruzu. Niestety bez środków finansowych nie będą w stanie spełnić swojego marzenia, którym jest własna harcówka.

Pomieszczenie, które docelowo ma stać się miejscem spotkań harcerzy. Jak widać pracy jest jeszcze dużo.

Czego potrzebują?

Harcerze wszelkie prace remontowe wykonują samodzielnie wraz z rodzicami. Do ukończenia remontu potrzebne im są w głównej mierze materiały budowlane: płytki, klej, pianka montażowa, gładź, grunt, farba, drzwi itp.

Jak można pomóc?

Harcerze nie są w stanie samodzielnie zgromadzić potrzebnej kwoty. Dlatego postanowili zebrać środki za pomocą portalu odpalprojekt.pl – kliknij tutaj. Każda, nawet najmniejsza wpłata przybliża ich do spełnienia marzenia o własnym miejscu spotkań. Apel skierowany jest również do osób i firm, które mogłyby przekazać niezbędne materiały budowlane.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot.  Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz

AKTUALIZACJA: Dwa dni żałoby narodowej. W regionie zawyją syreny alarmowe

Życie
piątek, 18 stycznia 2019, 13:44
Na terenie powiatu zgorzeleckiego zawyją syreny alarmowe.W ten sposób powiat odda hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Zgorzelca planują się także spotkać przy Krzyżu Milenijnym, by w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci.

Zobacz również

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane przez zgorzeleckich policjantów / fot. KPP Zgorzelec
Życie
czwartek, 17 stycznia 2019, 11:30

Cztery automaty bez licencji

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyli legniccy funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie...
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Życie
środa, 16 stycznia 2019, 09:03

Uciekał przed policją

Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 22-latka, który kierując...