NaStyku.pl

Zawidów miastem monitorowanym

Zawidów doczekał się nowoczesnego monitoringu miejskiego. Kamery zamontowano przy drogach wylotowych z miasta, punktach gastronomicznych oraz obiektach użyteczności publicznej. Ich lokalizacja była ustalona wspólnie ze służbami mundurowymi.
Zawidów pod czujnym okiem kamery.
Zawidów pod czujnym okiem kamery.

- Bezpieczniej robi się w Zawidowie, a to za sprawą monitoringu miejskiego. Ładu i porządku będzie strzec 10 nowoczesnych kamer zamontowanych w różnych częściach miasta – informuje Urząd Miejski w Zawidowie. Kamery zamontowano w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do aktów wandalizmu oraz wykroczeń drogowych, czyli na drogach wylotowych z miasta, przy punktach gastronomicznych, a także obiektach użyteczności publicznej. Miejsca te wytypowano wspólnie ze służbami mundurowymi. W razie potrzeby z nagrań będzie mogła korzystać policja oraz prokuratura.

Jak informuje Urząd Miejski, system monitoringu jest bezobsługowy. Obraz z kamer jest rejestrowany i przechowywany. Na nagraniach można rozpoznać twarze osób, a także numery rejestracyjne samochodów.

- Prace nad monitoringiem miejskim poprzedziły zajęcia edukacyjne związane z bezpieczeństwem, w które włączyła się Szkoła Podstawowa w Zawidowie. Uczniowie uczestniczyli m.in. w dwóch pogadankach policyjnych pn. "Bezpieczna droga do szkoły" i "O bezpieczeństwie w Internecie i innych zagrożeniach". W ramach projektu szkoła realizuje także "Akademię Bezpiecznego Puchatka" dla pierwszoklasistów i warsztaty o przemocy w Internecie "Hejt – banuję, hejt – hej tuję, hejtu nie promuję" dla uczniów klas IV-VI i oddziałów gimnazjalnych – informuje miasto.

Na monitoring miasto pozyskało 25 tys. zł z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpiecznej" im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. W przyszłości miasto chce rozszerzyć system o kolejne kamery, tak aby każda ulica miała swojego "cyfrowego strażnika". 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Areszt śledczy w Lubaniu | fot.: www.sw.gov.pl

Areszt śledczy w Lubaniu zostanie zlikwidowany

Życie
poniedziałek, 22 stycznia 2018, 14:22
Areszt śledczy w Lubaniu za kilka tygodni zniknie z mapy naszego regionu. To decyzja Ministra Sprawiedliwości, który uzasadnił ją koniecznością wprowadzenia oszczędności i reformą więziennictwa. W obronie jednostki stanął burmistrz Lubania.
Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier hazardowych.

100 tys. zł za nielegalny automat

Życie
poniedziałek, 22 stycznia 2018, 09:49
Nielegalny hazard w powiecie zgorzeleckim. Mundurowi zlikwidowali kolejny lokal, w którym urządzano gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Organizatorowi (najemcy) oraz właścicielowi lokalu grożą wysokie kary – po 300 tys. grzywny i 3 lata więzienia.

Zobacz również