NaStyku.pl

Zawidów miastem monitorowanym

Zawidów doczekał się nowoczesnego monitoringu miejskiego. Kamery zamontowano przy drogach wylotowych z miasta, punktach gastronomicznych oraz obiektach użyteczności publicznej. Ich lokalizacja była ustalona wspólnie ze służbami mundurowymi.
Zawidów pod czujnym okiem kamery.
Zawidów pod czujnym okiem kamery.

- Bezpieczniej robi się w Zawidowie, a to za sprawą monitoringu miejskiego. Ładu i porządku będzie strzec 10 nowoczesnych kamer zamontowanych w różnych częściach miasta – informuje Urząd Miejski w Zawidowie. Kamery zamontowano w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do aktów wandalizmu oraz wykroczeń drogowych, czyli na drogach wylotowych z miasta, przy punktach gastronomicznych, a także obiektach użyteczności publicznej. Miejsca te wytypowano wspólnie ze służbami mundurowymi. W razie potrzeby z nagrań będzie mogła korzystać policja oraz prokuratura.

Jak informuje Urząd Miejski, system monitoringu jest bezobsługowy. Obraz z kamer jest rejestrowany i przechowywany. Na nagraniach można rozpoznać twarze osób, a także numery rejestracyjne samochodów.

- Prace nad monitoringiem miejskim poprzedziły zajęcia edukacyjne związane z bezpieczeństwem, w które włączyła się Szkoła Podstawowa w Zawidowie. Uczniowie uczestniczyli m.in. w dwóch pogadankach policyjnych pn. "Bezpieczna droga do szkoły" i "O bezpieczeństwie w Internecie i innych zagrożeniach". W ramach projektu szkoła realizuje także "Akademię Bezpiecznego Puchatka" dla pierwszoklasistów i warsztaty o przemocy w Internecie "Hejt – banuję, hejt – hej tuję, hejtu nie promuję" dla uczniów klas IV-VI i oddziałów gimnazjalnych – informuje miasto.

Na monitoring miasto pozyskało 25 tys. zł z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpiecznej" im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. W przyszłości miasto chce rozszerzyć system o kolejne kamery, tak aby każda ulica miała swojego "cyfrowego strażnika". 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot.  Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz

AKTUALIZACJA: Dwa dni żałoby narodowej. W regionie zawyją syreny alarmowe

Życie
piątek, 18 stycznia 2019, 13:44
Na terenie powiatu zgorzeleckiego zawyją syreny alarmowe.W ten sposób powiat odda hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Zgorzelca planują się także spotkać przy Krzyżu Milenijnym, by w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci.

Zobacz również

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane przez zgorzeleckich policjantów / fot. KPP Zgorzelec
Życie
czwartek, 17 stycznia 2019, 11:30

Cztery automaty bez licencji

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyli legniccy funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie...
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Życie
środa, 16 stycznia 2019, 09:03

Uciekał przed policją

Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 22-latka, który kierując...