NaStyku.pl

Zatrzymani za wprowadzenie do obiegu fałszywek

Mundurowi zatrzymali parę, która wprowadziła do obrotu co najmniej trzy podrobione banknoty stuzłotowe. Wpadli po tym, gdy kobieta próbowała zapłacić fałszywką w restauracji. Trafiła jednak na czujną pracownicę, która powiadomiła policję.
Wprowadzenie fałszywych pieniędzy do obiegu jest przestępstwem z art. 312 kk.
Wprowadzenie fałszywych pieniędzy do obiegu jest przestępstwem z art. 312 kk.

W miniony weekend w godzinach wieczornych do jednej ze zgorzeleckich restauracji przyszła kobieta, która próbowała zapłacić rachunek podrobionym banknotem stuzłotowym. Kasjerka nabrała podejrzeń co do jego autentyczności i postanowiła go sprawdzić. W tym czasie nieuczciwa klientka wyszła z restauracji. Jak się później okazało nie była to jedyna próba oszustwa. – Kilka godzin wcześniej ta sama kobieta zapłaciła fałszywym banknotem w innym miejscu. W ustaleniu jej tożsamości pomogli policjanci dzielnicowi. Oszustką okazała się 40-letnia mieszkanka Zgorzelca. Do działań włączyli się funkcjonariusze dolnośląsko-saksońskiej grupy "Nysa", którzy zatrzymali podejrzaną oraz ustalili, że związek z przestępstwem ma również jej 34-letni znajomy. Podczas zatrzymania znaleziono przy nim tabletkę ekstazy  – informuje Oficer Prasowy KPP Zgorzelec mł. asp. Agnieszka Goguł.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty wprowadzenia w obieg co najmniej trzech podrobionych banknotów o nominale 100 zł. Mężczyźnie dodatkowo przedstawiono zarzut posiadania substancji psychotropowej. Obydwoje przyznali się do winy. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Za puszczenie w obieg podrobionych pieniędzy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie dodatkowo za posiadanie substancji psychotropowej grozi do roku pozbawienia wolności.

- Apelujemy o sprawdzanie pieniędzy, które otrzymujemy w sklepach oraz od innych osób, szczególnie gdy robimy zakupy na targowiskach. Tłok, zgiełk i pośpiech to najlepszy moment dla oszusta na wymianę fałszywych banknotów – zwraca się z apelem mł. asp. Goguł.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Będzie nowa organizacja ruchu na ul. Daszyńskiego w Zgorzelcu (fot.: UM Zgorzelec)

Wolniej na Przedmieściu Nyskim

Życie
piątek, 21 września 2018, 13:39
Po uwagach mieszkańców oraz restauratorów Urząd Miasta w Zgorzelcu opracował koncepcję uspokojenia ruchu samochodowego na Przedmieściu Nyskim. Kierowcy będą zmuszeni zwolnić do 20 km/h - wszystko przez szykany, które tam powstają.
Odzyskane poroże jelenia (fot.: KPP Zgorzelec)

Ukradł nawet… poroże jelenia

Życie
piątek, 21 września 2018, 10:28
Do policyjnego aresztu trafił 18-latek, który włamywał się do garaży i altanek ogrodowych. Kradł niemal wszystko, co miało jakąkolwiek wartość - elektronarzędzia, rowery, obrazy, a nawet… poroże jelenia.

Zobacz również