NaStyku.pl

Zaatakował sąsiada japońskim mieczem

42-latek zaatakował sąsiada mieczem japońskim. Poszkodowany trafił do szpitala. Ma złamany nos i ciężko poranione dłonie, co może spowodować u niego trwałą niezdolność do wykonywania zawodu chirurga.
Prokuratura Okręgowa w Jelenij Górze
Prokuratura Okręgowa w Jelenij Górze

Do zdarzenia doszło w niedzielę (8 lipca) w Zgorzelcu w dzielnicy Ujazd. Jak udało ustalić się naszej redakcji, tego dnia pokrzywdzony Piotr C. wraz z żoną i znajomymi świętował zdanie specjalizacji lekarskiej. Impreza przeszkadzała jednemu z mieszkańców 42-letniemu Mariuszowi D., do tego stopnia, że zaatakował swojego sąsiada, uderzając go pięściami w twarz, a także zadając mu ciosy mieczem japońskim typu katana.

- Ofiara doznała licznych obrażeń, między innymi złamania nosa z przemieszczeniem, a także poważnego urazu w postaci przecięcia kciuków obu dłoni – co może spowodować u poszkodowanego ciężkie kalectwo oraz trwałą niezdolność do wykonywania zawodu chirurga. Mężczyzna przebywa w szpitalu – informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Napastnik został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, gdzie usłyszał zarzut spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzany przyznał się do popełnionego czynu.

Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. 10 lipca Sąd Rejonowy w Zgorzelcu przychylił się do wniosku.

Zarzucone podejrzanemu przestępstwo z art. 156 par. 1 pkt 2 kodeksu karnego zagrożone jest karą pozbawienia wolności nie mniejszą niż 3 lata. Maksymalna kara to 15 lat więzienia.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Będzie nowa organizacja ruchu na ul. Daszyńskiego w Zgorzelcu (fot.: UM Zgorzelec)

Wolniej na Przedmieściu Nyskim

Życie
piątek, 21 września 2018, 13:39
Po uwagach mieszkańców oraz restauratorów Urząd Miasta w Zgorzelcu opracował koncepcję uspokojenia ruchu samochodowego na Przedmieściu Nyskim. Kierowcy będą zmuszeni zwolnić do 20 km/h - wszystko przez szykany, które tam powstają.
Odzyskane poroże jelenia (fot.: KPP Zgorzelec)

Ukradł nawet… poroże jelenia

Życie
piątek, 21 września 2018, 10:28
Do policyjnego aresztu trafił 18-latek, który włamywał się do garaży i altanek ogrodowych. Kradł niemal wszystko, co miało jakąkolwiek wartość - elektronarzędzia, rowery, obrazy, a nawet… poroże jelenia.

Zobacz również