NaStyku.pl

Zaatakował sąsiada japońskim mieczem

42-latek zaatakował sąsiada mieczem japońskim. Poszkodowany trafił do szpitala. Ma złamany nos i ciężko poranione dłonie, co może spowodować u niego trwałą niezdolność do wykonywania zawodu chirurga.
Prokuratura Okręgowa w Jelenij Górze
Prokuratura Okręgowa w Jelenij Górze

Do zdarzenia doszło w niedzielę (8 lipca) w Zgorzelcu w dzielnicy Ujazd. Jak udało ustalić się naszej redakcji, tego dnia pokrzywdzony Piotr C. wraz z żoną i znajomymi świętował zdanie specjalizacji lekarskiej. Impreza przeszkadzała jednemu z mieszkańców 42-letniemu Mariuszowi D., do tego stopnia, że zaatakował swojego sąsiada, uderzając go pięściami w twarz, a także zadając mu ciosy mieczem japońskim typu katana.

- Ofiara doznała licznych obrażeń, między innymi złamania nosa z przemieszczeniem, a także poważnego urazu w postaci przecięcia kciuków obu dłoni – co może spowodować u poszkodowanego ciężkie kalectwo oraz trwałą niezdolność do wykonywania zawodu chirurga. Mężczyzna przebywa w szpitalu – informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Napastnik został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, gdzie usłyszał zarzut spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzany przyznał się do popełnionego czynu.

Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. 10 lipca Sąd Rejonowy w Zgorzelcu przychylił się do wniosku.

Zarzucone podejrzanemu przestępstwo z art. 156 par. 1 pkt 2 kodeksu karnego zagrożone jest karą pozbawienia wolności nie mniejszą niż 3 lata. Maksymalna kara to 15 lat więzienia.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wyprzedaż Garażowa dla Julii

Wyprzedaż Garażowa połączona z fitnessem dla Julii Sudak

Życie
środa, 14 listopada 2018, 10:55
9 grudnia na PGE Turów Arena odbędzie się akcja charytatywna dla 12-letniej Julii Sudak chorej na zespół Retta. Podczas imprezy będą zbierane pieniądze na leczenie, rehabilitację oraz sprzęt medyczny dla dziewczynki.

Zobacz również