NaStyku.pl

Wolniej na Przedmieściu Nyskim

Po uwagach mieszkańców oraz restauratorów Urząd Miasta w Zgorzelcu opracował koncepcję uspokojenia ruchu samochodowego na Przedmieściu Nyskim. Kierowcy będą zmuszeni zwolnić do 20 km/h - wszystko przez szykany, które tam powstają.
Będzie nowa organizacja ruchu na ul. Daszyńskiego w Zgorzelcu (fot.: UM Zgorzelec)
Będzie nowa organizacja ruchu na ul. Daszyńskiego w Zgorzelcu (fot.: UM Zgorzelec)

Mieszkańcy oraz restauratorzy już od dłuższego czasu uskarżali się na kierowców, którzy ignorowali pionowe znaki drogowe i rozwijali duże prędkości na Przedmieściu Nyskim – nie raz stwarzając niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla spacerowiczów i gości pobliskich restauracji. Niedługo problem ten zostanie rozwiązany…

Na ul. Daszyńskiego w Zgorzelcu trwają właśnie prace związane z wprowadzeniem nowej, stałej organizacji ruchu. Wprowadzenie zmian pozwoli wytyczyć w obszarze objętym strefą zamieszkania dodatkowe miejsca postojowe, ale też uspokoi ruch samochodowy, co korzystnie wpłynie na bezpieczeństwo wszystkich uczestników drogi.

Częste zmiany pasa ruchu, wymuszone wygrodzonymi ogródkami gastronomicznymi, parkingami równoległymi oraz naprzemiennymi szykanami, w naturalny sposób uniemożliwią jazdę z dużą prędkością, ponieważ będą wymagały od kierowców uwagi. W projekcie organizacji ruchu jest również bitumiczny płytowy próg spowalniający z przejściem dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Struga.

Takie rozwiązania z powodzeniem stosowane są od wielu lat nie tylko w kraju, ale też u naszych zachodnich sąsiadów. Pomysł ten został pozytywnie przyjęty przez przedsiębiorców i mieszkańców tej okolicy, którzy przyznają, że "żaden pionowy znak nie da takich efektów jak szykany, a kierowcy z czasem się do nich przyzwyczają i docenią".

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Działania zgorzeleckich policjantów pn. "Bezpieczny powiat"

198 wykroczeń popełnionych przez kierowców

Życie
poniedziałek, 15 października 2018, 15:00
Policjanci "drogówki" przeprowadzili na drogach powiatu akcję pod hasłem "Bezpieczny Powiat". W działaniach brali udział funkcjonariusze z Wrocławia, Lwówka Śląskiego, Jeleniej Góry, Bolesławca, Lubania i Kamiennej Góry.
Mapa objazdu do ul. Orzeszkowej

Zamknięcie ul. Orzeszkowej i remont ul. Zielnej

Życie
piątek, 12 października 2018, 12:56
Ul. Orzeszkowej w Zgorzelcu została zamknięta od skrzyżowania z ul. Łużycką. Remont wkroczył właśnie w trzeci etap robót budowlanych. Od poniedziałku utrudnienia będą także przy ul. Zielnej, gdzie rozpoczyna się budowa nawierzchni drogi.

Zobacz również