NaStyku.pl

W Zgorzelcu powstaje nowe rondo

Ruszyła przebudowa skrzyżowania ulic Daszyńskiego, Piłsudskiego i Kościuszki w Zgorzelcu. Pojawi się tam rondo. Zdaniem drogowców nowa organizacja ruchu poprawi w tym miejscu bezpieczeństwo oraz zwiększy przejezdność skrzyżowania.
Za kierownicą będzie łatwiej
Za kierownicą będzie łatwiej

Wydział Infrastruktury, Środowiska i Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miasta poinformował, że dzisiaj (8 listopada) rozpoczęło się wprowadzenie docelowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego, Piłsudskiego i Kościuszki. Czerowlotowe skrzyżowanie zostanie zastąpione mini rondem, a ruch będzie odbywał się wokół wyspy.

O poprawę bezpieczeństwa na prostym wydawałoby się skrzyżowaniu apelowali mieszkańcy. Skrzyżowanie w obecnym kształcie jest trudne do pokonania przez kierowców, którzy są zdezorientowani, często nie wiedzą kto tak naprawdę ma tam pierwszeństwo przejazdu i mają problem z włączeniem do ruchu.

Prace mają zakończyć 15 listopada.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wyprzedaż Garażowa dla Julii

Wyprzedaż Garażowa połączona z fitnessem dla Julii Sudak

Życie
środa, 14 listopada 2018, 10:55
9 grudnia na PGE Turów Arena odbędzie się akcja charytatywna dla 12-letniej Julii Sudak chorej na zespół Retta. Podczas imprezy będą zbierane pieniądze na leczenie, rehabilitację oraz sprzęt medyczny dla dziewczynki.

Zobacz również