NaStyku.pl

W Zgorzelcu powstaje nowe rondo

Ruszyła przebudowa skrzyżowania ulic Daszyńskiego, Piłsudskiego i Kościuszki w Zgorzelcu. Pojawi się tam rondo. Zdaniem drogowców nowa organizacja ruchu poprawi w tym miejscu bezpieczeństwo oraz zwiększy przejezdność skrzyżowania.
Za kierownicą będzie łatwiej
Za kierownicą będzie łatwiej

Wydział Infrastruktury, Środowiska i Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miasta poinformował, że dzisiaj (8 listopada) rozpoczęło się wprowadzenie docelowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego, Piłsudskiego i Kościuszki. Czerowlotowe skrzyżowanie zostanie zastąpione mini rondem, a ruch będzie odbywał się wokół wyspy.

O poprawę bezpieczeństwa na prostym wydawałoby się skrzyżowaniu apelowali mieszkańcy. Skrzyżowanie w obecnym kształcie jest trudne do pokonania przez kierowców, którzy są zdezorientowani, często nie wiedzą kto tak naprawdę ma tam pierwszeństwo przejazdu i mają problem z włączeniem do ruchu.

Prace mają zakończyć 15 listopada.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot.  Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz

AKTUALIZACJA: Dwa dni żałoby narodowej. W regionie zawyją syreny alarmowe

Życie
piątek, 18 stycznia 2019, 13:44
Na terenie powiatu zgorzeleckiego zawyją syreny alarmowe.W ten sposób powiat odda hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Zgorzelca planują się także spotkać przy Krzyżu Milenijnym, by w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci.

Zobacz również

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane przez zgorzeleckich policjantów / fot. KPP Zgorzelec
Życie
czwartek, 17 stycznia 2019, 11:30

Cztery automaty bez licencji

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyli legniccy funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie...
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Życie
środa, 16 stycznia 2019, 09:03

Uciekał przed policją

Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 22-latka, który kierując...