NaStyku.pl

Twoje dziecko wyjeżdża na ferie? Sprawdź autokar!

Chcesz być pewny, że Twoje dziecko bezpiecznie dotrze na zimowisko? Koniecznie sprawdź, czy pojazd jest sprawny. Zgorzelecka policja rozpoczęła akcję kontroli autobusów. Wystarczy jeden telefon.
Rusza policyjna akcja "Bezpieczne Ferie 2018" na Dolnym Śląsku
Rusza policyjna akcja "Bezpieczne Ferie 2018" na Dolnym Śląsku

Rozpoczynają się ferie zimowe. Uczniowie, zamiast siedzieć w szkolnych ławkach, spędzą swój czas na półkoloniach, lodowiskach, basenach i stokach narciarskich. Zgorzeleccy policjanci już rozpoczęli działania profilaktyczno – kontrolne, których celem jest zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze będą uczestniczyć w spotkaniach z najmłodszymi, podczas których opowiedzą o zasadach bezpieczeństwa, występujących zagrożeniach i możliwych sposobach ich uniknięcia. Ponadto będą kontrolować miejsca pozostawione bez nadzoru (różnego rodzaju zbiorniki wodne oraz miejsca zimowych zabaw). Sprawdzą także, czy w sklepach sprzedawany jest osobom małoletnim alkohol lub wyroby tytoniowe.  Pod lupę wezmą również miejsca, gdzie może dochodzić do handlu lub zażywania środków odurzających.

W ferie możemy spodziewać się także wzmożonych kontroli drogowych. Mundurowi będą sprawdzać stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, prędkość, stosowanie pasów bezpieczeństwa, zapisy z tachografów i prawidłowość załadunku bagażu i sprzętu zimowego.

Funkcjonariusze będą także sprawdzać autokary, którymi dzieci będą podróżować na zimowe obozy. W czasie kontroli zostanie sprawdzona trzeźwość kierowcy, stan techniczny autobusu oraz ważność dokumentów. - Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru wiozącego dzieci na wypoczynek osobiście w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu lub telefonicznie pod numerem tel.: (75) 649 42 00 od poniedziałku do piątku w godz.: 07:30-15:30. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych – informuje kom. Anna Włoszczyk z KPP Zgorzelec.

W celu sprawnego przeprowadzenia kontroli został utworzony punkt kontroli autokarów tj. parking – plac przy Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu przy ul. Bohaterów Armii Wojska Polskiego 12G.

 

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot.  Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz

AKTUALIZACJA: Dwa dni żałoby narodowej. W regionie zawyją syreny alarmowe

Życie
piątek, 18 stycznia 2019, 13:44
Na terenie powiatu zgorzeleckiego zawyją syreny alarmowe.W ten sposób powiat odda hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Zgorzelca planują się także spotkać przy Krzyżu Milenijnym, by w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci.

Zobacz również

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane przez zgorzeleckich policjantów / fot. KPP Zgorzelec
Życie
czwartek, 17 stycznia 2019, 11:30

Cztery automaty bez licencji

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyli legniccy funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie...
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Życie
środa, 16 stycznia 2019, 09:03

Uciekał przed policją

Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 22-latka, który kierując...