NaStyku.pl

Rozpoczęły się inwestycje drogowe w Gminie Sulików

W ostatnich tygodniach na terenie Gminy Sulików ruszyły pierwsze zaplanowane na 2018 rok remonty dróg. W związku z prowadzonymi pracami, czasowo pojawiać się mogą utrudnienia w ruchu na przebudowywanych odcinkach dróg.
Kierowcy muszą przygotować się na pojawiające się utrudnienia na remontowanych odcinkach dróg.
Kierowcy muszą przygotować się na pojawiające się utrudnienia na remontowanych odcinkach dróg.

W trakcie realizacji jest już przebudowa drogi wewnętrznej - ulicy Starozawidowskiej w Starym Zawidowie. Zakres robót obejmuje: wykonanie dwuwarstwowej nawierzchni z mieszanki mineralnoasfaltowej, ułożenie podbudowy tłuczniowej z kruszywa łamanego. Na całej długości przebudowywanej drogi przewidziano prawostronne ograniczenie jezdni opornikiem betonowym. Na potrzeby odwodnienia jezdni ul. Starozawidowskiej zaprojektowano wzdłuż przebudowywanej drogi wykonanie ścieku z kostki granitowej.

W najbliższych tygodniach rozpocznie się przebudowa drogi w Biernej na tzw. "koci zamek". Zawarta została już umowa z wykonawcą na realizację tego zadania. Zakres robót obejmuje: korytowanie, wykonanie podbudowy z kamienia, ułożenie krawężników i wykonanie nowej nawierzchni jezdni wraz z utwardzeniem poboczy.

Wójt Gminy Sulików zawarł także umowę na przebudowę drogi Wrociszów Dolny-Wilka. Zakres robót obejmuje: przebudowę 1400 mb drogi o szerokości 4 m, korytowanie, wykonanie podbudowy z kamienia, ułożenie betonowych krawężników na długości 56 mb, wykonanie nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej wraz z utwardzonymi poboczami. Inwestycja rozpocznie się już wkrótce.

- Rok 2018 to przede wszystkim poprawa infrastruktury drogowej. W kolejce na realizację w obecnym roku czekają kolejne inwestycje drogowe m.in. przebudowa dróg w Radzimowie Górnym, Radzimowie Dolnym, Małej Wsi Dolnej, Studniskach Dolnych i Sulikowie. W najbliższym czasie ogłoszone zostaną przetargi na w/w inwestycje. Na remonty dróg gminnych i wewnętrznych planujemy przeznaczyć ponad 2 mln zł - mówi Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Działania zgorzeleckich policjantów pn. "Bezpieczny powiat"

198 wykroczeń popełnionych przez kierowców

Życie
poniedziałek, 15 października 2018, 15:00
Policjanci "drogówki" przeprowadzili na drogach powiatu akcję pod hasłem "Bezpieczny Powiat". W działaniach brali udział funkcjonariusze z Wrocławia, Lwówka Śląskiego, Jeleniej Góry, Bolesławca, Lubania i Kamiennej Góry.
Mapa objazdu do ul. Orzeszkowej

Zamknięcie ul. Orzeszkowej i remont ul. Zielnej

Życie
piątek, 12 października 2018, 12:56
Ul. Orzeszkowej w Zgorzelcu została zamknięta od skrzyżowania z ul. Łużycką. Remont wkroczył właśnie w trzeci etap robót budowlanych. Od poniedziałku utrudnienia będą także przy ul. Zielnej, gdzie rozpoczyna się budowa nawierzchni drogi.

Zobacz również