NaStyku.pl

Rozpoczęły się inwestycje drogowe w Gminie Sulików

W ostatnich tygodniach na terenie Gminy Sulików ruszyły pierwsze zaplanowane na 2018 rok remonty dróg. W związku z prowadzonymi pracami, czasowo pojawiać się mogą utrudnienia w ruchu na przebudowywanych odcinkach dróg.
Kierowcy muszą przygotować się na pojawiające się utrudnienia na remontowanych odcinkach dróg.
Kierowcy muszą przygotować się na pojawiające się utrudnienia na remontowanych odcinkach dróg.

W trakcie realizacji jest już przebudowa drogi wewnętrznej - ulicy Starozawidowskiej w Starym Zawidowie. Zakres robót obejmuje: wykonanie dwuwarstwowej nawierzchni z mieszanki mineralnoasfaltowej, ułożenie podbudowy tłuczniowej z kruszywa łamanego. Na całej długości przebudowywanej drogi przewidziano prawostronne ograniczenie jezdni opornikiem betonowym. Na potrzeby odwodnienia jezdni ul. Starozawidowskiej zaprojektowano wzdłuż przebudowywanej drogi wykonanie ścieku z kostki granitowej.

W najbliższych tygodniach rozpocznie się przebudowa drogi w Biernej na tzw. "koci zamek". Zawarta została już umowa z wykonawcą na realizację tego zadania. Zakres robót obejmuje: korytowanie, wykonanie podbudowy z kamienia, ułożenie krawężników i wykonanie nowej nawierzchni jezdni wraz z utwardzeniem poboczy.

Wójt Gminy Sulików zawarł także umowę na przebudowę drogi Wrociszów Dolny-Wilka. Zakres robót obejmuje: przebudowę 1400 mb drogi o szerokości 4 m, korytowanie, wykonanie podbudowy z kamienia, ułożenie betonowych krawężników na długości 56 mb, wykonanie nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej wraz z utwardzonymi poboczami. Inwestycja rozpocznie się już wkrótce.

- Rok 2018 to przede wszystkim poprawa infrastruktury drogowej. W kolejce na realizację w obecnym roku czekają kolejne inwestycje drogowe m.in. przebudowa dróg w Radzimowie Górnym, Radzimowie Dolnym, Małej Wsi Dolnej, Studniskach Dolnych i Sulikowie. W najbliższym czasie ogłoszone zostaną przetargi na w/w inwestycje. Na remonty dróg gminnych i wewnętrznych planujemy przeznaczyć ponad 2 mln zł - mówi Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Od 1 października 2018 roku podróż samochodem bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC nie będzie karana mandatem

Od 1 października pojedziesz bez dowodu rejestracyjnego

Życie
piątek, 20 lipca 2018, 08:52
Od 1 października kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu i polisy OC. Kierowcy nie muszą wozić wspomnianych dokumentów, bo dane pojazdu i informacje o zawartej polisie gromadzone są w CEPiK-u.
materiały prasowe Gminy Sulików

Szkoła Podstawowa w Biernej ma swojego patrona

Życie
czwartek, 19 lipca 2018, 09:57
Na wspólny wniosek Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Biernej, Rada Gminy Sulików na czerwcowej sesji nadała Szkole Podstawowej w Biernej imię Orła Białego.

Zobacz również