NaStyku.pl

Przekazanie nowego sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych

W ramach dotacji, którą Gminie Zgorzelec przyznało Ministerstwo Sprawiedliwości druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymali nowy sprzęt oraz elementy doposażenia, które z pewnością pomogą w sprawnym prowadzeniu akcji ratowniczych.
Przekazanie nowego sprzętu dla OSP (fot.: Gmina Zgorzelec)
Przekazanie nowego sprzętu dla OSP (fot.: Gmina Zgorzelec)

Gmina Zgorzelec znalazła się wśród 149 dolnośląskich samorządów, które otrzymały dofinansowania na zakup sprzętu ratownictwa medycznego i technicznego dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Gmina Zgorzelec pozyskała z Funduszu Sprawiedliwości środki w wysokości 21 858,21 zł, co w 99% pokryło całkowite koszty projektu.

7 czerwca 2018 r. przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Trójcy odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu dla strażaków ochotników skupionych w jednostkach funkcjonujących na terenie gminy. Na ręce prezesów jednostek sprzęt przekazał Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj oraz Prezes ZOG ZOSP RP w Zgorzelcu Arkadiusz Furmaniak.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gronowie otrzymała zestaw PSP R1 z deską i szynami Kramera, OSP Radomierzyce - defibrylator AED Life Pack 1000, zaś OSP Trójca weszła w posiadanie zestawu osłon poduszek Airbag Safe 3 oraz defibrylatora AED Life Pack 1000.

- To olbrzymie wsparcie dla jednostek OSP zwłaszcza tych, które należą do KSRG (krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego). Nowy sprzęt z pewnością ułatwi nam pracę i pozwoli sprawniej nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. Dziękujemy za możliwość rozwoju – powiedział naszej redakcji Stanisław Smykowski, wiceprezes OSP Trójca.

Druhowie z Gminy Zgorzelec czynnie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz użytkowników dróg. Każdego roku uczestniczą w kilkudziesięciu akcjach o różnym charakterze (wypadki i kolizje drogowe, pożary, zabezpieczenia, podtopienia, itp.). Jednostki OSP  są znaczącym wsparciem dla Państwowej Straży Pożarnej. Często jako pierwsze pojawiają się na miejscu zdarzenia, dlatego to od ich wyposażenia gaśniczego, medycznego oraz hydraulicznego zależy przebieg prowadzonej akcji. 

Podczas spotkania wręczono także pamiątkową tablicę z podziękowaniem dla druha seniora Kazimierza Moździerza za dotychczasowy wkład włożony w działalność OSP Trójca.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot.  Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz

AKTUALIZACJA: Dwa dni żałoby narodowej. W regionie zawyją syreny alarmowe

Życie
piątek, 18 stycznia 2019, 13:44
Na terenie powiatu zgorzeleckiego zawyją syreny alarmowe.W ten sposób powiat odda hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Zgorzelca planują się także spotkać przy Krzyżu Milenijnym, by w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci.

Zobacz również

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane przez zgorzeleckich policjantów / fot. KPP Zgorzelec
Życie
czwartek, 17 stycznia 2019, 11:30

Cztery automaty bez licencji

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyli legniccy funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie...
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Życie
środa, 16 stycznia 2019, 09:03

Uciekał przed policją

Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 22-latka, który kierując...