NaStyku.pl

Przechowywał w mieszkaniu ponad tysiąc porcji narkotyków

Kolejne uderzenie dolnośląsko-saksońskiej grupy "Nysa". Tym razem mundurowi zatrzymali 36-latka, u którego znaleziono znaczne ilości środków odurzających i psychotropowych. Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.
36-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. | fot.: KPP Zgorzelec
36-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. | fot.: KPP Zgorzelec

Policjanci z dolnośląsko – saksońskiej grupy "Nysa"  zatrzymali 36-letniego mieszkańca Zgorzelca, który jak się okazało był prawdziwym narkotykowym "hurtownikiem". W mieszkaniu należącym do zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli około 1013 porcji handlowych metamfetaminy i około 315 działek marihuany. Podczas przeszukania pomieszczeń znaleziono także namiot Growbox, walizkę z nawozami oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy marihuany, niwelator, elektroniczną wagę służącą do odmierzania porcji oraz inne przedmioty prawdopodobnie pochodzące z kradzieży.

Jak informuje Oficer Prasowy KPP Zgorzelec mł. asp. Agnieszka Goguł, zatrzymany mężczyzna już wcześniej był karany za przestępstwa opisane w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli również 3 450 zł. Gotówka może pochodzić z przestępstwa. Obecnie funkcjonariusze ustalają właścicieli odzyskanych przedmiotów.

Zgorzelecka prokuratura przedstawiła 36-latkowi zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd na wniosek prokuratura zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Skradziony Volkswagen Vento (fot.: KPP Bolesławiec)

Najpierw ukradł samochód, a później paliwo ze stacji benzynowej

Życie
środa, 23 maja 2018, 12:18
Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który ukradł auto osobowe z jednego z jeleniogórskich parkingów. Mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu bolesławieckiego, po tym jak zatankował pojazd, nie uiścił opłaty za paliwo i odjechał.

Zobacz również

Wręczenie promes odbyło się 22 maja w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (fot. UMWD)
Życie
środa, 23 maja 2018, 10:51

Promesa dla Gminy Zgorzelec

Gmina Zgorzelec znalazła się wśród 24 samorządów, które otrzymały wsparcie...