NaStyku.pl

Przebudowa sygnalizacji świetlnej przy ul. Reymonta i Andersa w Zgorzelcu

Od kilku dni przy ul. Reymonta i Andersa oraz przy SP 2 w Zgorzelcu trwają prace związane z przebudową sygnalizacji świetlnej. Za inwestycję odpowiada Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, które na wymianę oświetlenia wyda 184 500 zł.
Przebudowa sygnalizacji świetlnej przy ul. Reymonta i Andersa w Zgorzelcu | fot.: materiały prasowe Starostwa Powiatowego
Przebudowa sygnalizacji świetlnej przy ul. Reymonta i Andersa w Zgorzelcu | fot.: materiały prasowe Starostwa Powiatowego

W ostatnich latach przestarzała sygnalizacja świetlna często ulegała awariom. Nowe oświetlenie wpłynie zatem na bezpieczeństwo w tym miejscu, szczególnie dzieci korzystających z tamtejszych przejść dla pieszych. 

Zadanie, warte ponad 184 tys. zł, obejmuje wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz przebudowę sygnalizacji. Przetarg wygrało konsorcjum firm: Zakład Usług Inwestycyjno-Remontowych i Pomiarów Elektrycznych z Lubania, Przedsiębiorstwo Elektryczne Cywit również z Lubania oraz Trafftech Inżynieria Ruchu Drogowego z Jeleniej Góry.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Od 1 października 2018 roku podróż samochodem bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC nie będzie karana mandatem

Od 1 października pojedziesz bez dowodu rejestracyjnego

Życie
piątek, 20 lipca 2018, 08:52
Od 1 października kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu i polisy OC. Kierowcy nie muszą wozić wspomnianych dokumentów, bo dane pojazdu i informacje o zawartej polisie gromadzone są w CEPiK-u.
materiały prasowe Gminy Sulików

Szkoła Podstawowa w Biernej ma swojego patrona

Życie
czwartek, 19 lipca 2018, 09:57
Na wspólny wniosek Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Biernej, Rada Gminy Sulików na czerwcowej sesji nadała Szkole Podstawowej w Biernej imię Orła Białego.

Zobacz również