NaStyku.pl

Przebudowa sygnalizacji świetlnej przy ul. Reymonta i Andersa w Zgorzelcu

Od kilku dni przy ul. Reymonta i Andersa oraz przy SP 2 w Zgorzelcu trwają prace związane z przebudową sygnalizacji świetlnej. Za inwestycję odpowiada Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, które na wymianę oświetlenia wyda 184 500 zł.
Przebudowa sygnalizacji świetlnej przy ul. Reymonta i Andersa w Zgorzelcu | fot.: materiały prasowe Starostwa Powiatowego
Przebudowa sygnalizacji świetlnej przy ul. Reymonta i Andersa w Zgorzelcu | fot.: materiały prasowe Starostwa Powiatowego

W ostatnich latach przestarzała sygnalizacja świetlna często ulegała awariom. Nowe oświetlenie wpłynie zatem na bezpieczeństwo w tym miejscu, szczególnie dzieci korzystających z tamtejszych przejść dla pieszych. 

Zadanie, warte ponad 184 tys. zł, obejmuje wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz przebudowę sygnalizacji. Przetarg wygrało konsorcjum firm: Zakład Usług Inwestycyjno-Remontowych i Pomiarów Elektrycznych z Lubania, Przedsiębiorstwo Elektryczne Cywit również z Lubania oraz Trafftech Inżynieria Ruchu Drogowego z Jeleniej Góry.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Poszukiwany mężczyzna.

Zaginął Ryszard Biwan

Życie
środa, 25 kwietnia 2018, 15:28
Rodzina oraz funkcjonariusze policji prowadzą poszukiwania za zaginionym Ryszardem Biwan. 81-latek wyszedł wczoraj z domu i do tej pory nie wrócił.

Zobacz również

Nowy sprzęt dla OSP!
Życie
wtorek, 24 kwietnia 2018, 15:30

Gminy z dotacją dla OSP!

Umowy o dofinansowanie na sprzęt dla dolnośląskich Ochotniczych Straży Pożarnych...