NaStyku.pl

Przebudowa sygnalizacji świetlnej przy ul. Reymonta i Andersa w Zgorzelcu

Od kilku dni przy ul. Reymonta i Andersa oraz przy SP 2 w Zgorzelcu trwają prace związane z przebudową sygnalizacji świetlnej. Za inwestycję odpowiada Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, które na wymianę oświetlenia wyda 184 500 zł.
Przebudowa sygnalizacji świetlnej przy ul. Reymonta i Andersa w Zgorzelcu | fot.: materiały prasowe Starostwa Powiatowego
Przebudowa sygnalizacji świetlnej przy ul. Reymonta i Andersa w Zgorzelcu | fot.: materiały prasowe Starostwa Powiatowego

W ostatnich latach przestarzała sygnalizacja świetlna często ulegała awariom. Nowe oświetlenie wpłynie zatem na bezpieczeństwo w tym miejscu, szczególnie dzieci korzystających z tamtejszych przejść dla pieszych. 

Zadanie, warte ponad 184 tys. zł, obejmuje wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz przebudowę sygnalizacji. Przetarg wygrało konsorcjum firm: Zakład Usług Inwestycyjno-Remontowych i Pomiarów Elektrycznych z Lubania, Przedsiębiorstwo Elektryczne Cywit również z Lubania oraz Trafftech Inżynieria Ruchu Drogowego z Jeleniej Góry.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot.  Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz

AKTUALIZACJA: Dwa dni żałoby narodowej. W regionie zawyją syreny alarmowe

Życie
piątek, 18 stycznia 2019, 13:44
Na terenie powiatu zgorzeleckiego zawyją syreny alarmowe.W ten sposób powiat odda hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Zgorzelca planują się także spotkać przy Krzyżu Milenijnym, by w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci.

Zobacz również

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane przez zgorzeleckich policjantów / fot. KPP Zgorzelec
Życie
czwartek, 17 stycznia 2019, 11:30

Cztery automaty bez licencji

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyli legniccy funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie...
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Życie
środa, 16 stycznia 2019, 09:03

Uciekał przed policją

Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 22-latka, który kierując...