NaStyku.pl

Przebudowa sygnalizacji świetlnej przy ul. Reymonta i Andersa w Zgorzelcu

Od kilku dni przy ul. Reymonta i Andersa oraz przy SP 2 w Zgorzelcu trwają prace związane z przebudową sygnalizacji świetlnej. Za inwestycję odpowiada Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, które na wymianę oświetlenia wyda 184 500 zł.
Przebudowa sygnalizacji świetlnej przy ul. Reymonta i Andersa w Zgorzelcu | fot.: materiały prasowe Starostwa Powiatowego
Przebudowa sygnalizacji świetlnej przy ul. Reymonta i Andersa w Zgorzelcu | fot.: materiały prasowe Starostwa Powiatowego

W ostatnich latach przestarzała sygnalizacja świetlna często ulegała awariom. Nowe oświetlenie wpłynie zatem na bezpieczeństwo w tym miejscu, szczególnie dzieci korzystających z tamtejszych przejść dla pieszych. 

Zadanie, warte ponad 184 tys. zł, obejmuje wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz przebudowę sygnalizacji. Przetarg wygrało konsorcjum firm: Zakład Usług Inwestycyjno-Remontowych i Pomiarów Elektrycznych z Lubania, Przedsiębiorstwo Elektryczne Cywit również z Lubania oraz Trafftech Inżynieria Ruchu Drogowego z Jeleniej Góry.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Działania zgorzeleckich policjantów pn. "Bezpieczny powiat"

198 wykroczeń popełnionych przez kierowców

Życie
poniedziałek, 15 października 2018, 15:00
Policjanci "drogówki" przeprowadzili na drogach powiatu akcję pod hasłem "Bezpieczny Powiat". W działaniach brali udział funkcjonariusze z Wrocławia, Lwówka Śląskiego, Jeleniej Góry, Bolesławca, Lubania i Kamiennej Góry.
Mapa objazdu do ul. Orzeszkowej

Zamknięcie ul. Orzeszkowej i remont ul. Zielnej

Życie
piątek, 12 października 2018, 12:56
Ul. Orzeszkowej w Zgorzelcu została zamknięta od skrzyżowania z ul. Łużycką. Remont wkroczył właśnie w trzeci etap robót budowlanych. Od poniedziałku utrudnienia będą także przy ul. Zielnej, gdzie rozpoczyna się budowa nawierzchni drogi.

Zobacz również