NaStyku.pl

Promile głupoty

Policjanci zatrzymali na autostradzie A4 nietrzeźwego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.
Na A4 zatrzymano 50-latka, który prowadził pojazd mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
Na A4 zatrzymano 50-latka, który prowadził pojazd mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Wypadki na drodze są prawdziwym utrapieniem. Są trudne do przewidzenia. W wielu przypadkach nie sposób ich też uniknąć. Prawdziwym zagrożeniem są pijani kierowcy, którzy pomimo apeli, ostrzeżeń i surowych konsekwencji nadal bez najmniejszego skrępowania wsiadają za kierownicę i postanawiają przemierzyć określoną drogę na "podwójnym gazie". Czasem jest to przejażdżka po jednym piwie, a czasem po suto zakrapianej imprezie. Ilość wypitego alkoholu nie ma większego znaczenia, ponieważ każda wpływa na koncentrację i refleks kierowcy oraz stanowi zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg.

Zupełnym brakiem wyobraźni popisał się 50-letni mieszkaniec powiatu opolskiego, który za kierownicę Volkswagena wsiadł kompletnie pijany. Mężczyzna został zatrzymany na autostradzie A4 w miejscowości Żarska Wieś. - Już po otworzeniu drzwi policjanci nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia z pijanym kierowcą. Przypuszczenia w postaci woni alkoholu, bełkotliwej mowy i braku logicznego kontaktu z kierującym zostały potwierdzone przez badanie alkomatem. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał blisko 3 promile – informuje mł. asp. Jarosław Szatkowski z KPP Zgorzelec.

50-latek stracił prawo jazdy. Teraz stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot.  Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz

AKTUALIZACJA: Dwa dni żałoby narodowej. W regionie zawyją syreny alarmowe

Życie
piątek, 18 stycznia 2019, 13:44
Na terenie powiatu zgorzeleckiego zawyją syreny alarmowe.W ten sposób powiat odda hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Zgorzelca planują się także spotkać przy Krzyżu Milenijnym, by w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci.

Zobacz również

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane przez zgorzeleckich policjantów / fot. KPP Zgorzelec
Życie
czwartek, 17 stycznia 2019, 11:30

Cztery automaty bez licencji

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyli legniccy funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie...
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Życie
środa, 16 stycznia 2019, 09:03

Uciekał przed policją

Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 22-latka, który kierując...