NaStyku.pl

Promile głupoty

Policjanci zatrzymali na autostradzie A4 nietrzeźwego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.
Na A4 zatrzymano 50-latka, który prowadził pojazd mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
Na A4 zatrzymano 50-latka, który prowadził pojazd mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Wypadki na drodze są prawdziwym utrapieniem. Są trudne do przewidzenia. W wielu przypadkach nie sposób ich też uniknąć. Prawdziwym zagrożeniem są pijani kierowcy, którzy pomimo apeli, ostrzeżeń i surowych konsekwencji nadal bez najmniejszego skrępowania wsiadają za kierownicę i postanawiają przemierzyć określoną drogę na "podwójnym gazie". Czasem jest to przejażdżka po jednym piwie, a czasem po suto zakrapianej imprezie. Ilość wypitego alkoholu nie ma większego znaczenia, ponieważ każda wpływa na koncentrację i refleks kierowcy oraz stanowi zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg.

Zupełnym brakiem wyobraźni popisał się 50-letni mieszkaniec powiatu opolskiego, który za kierownicę Volkswagena wsiadł kompletnie pijany. Mężczyzna został zatrzymany na autostradzie A4 w miejscowości Żarska Wieś. - Już po otworzeniu drzwi policjanci nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia z pijanym kierowcą. Przypuszczenia w postaci woni alkoholu, bełkotliwej mowy i braku logicznego kontaktu z kierującym zostały potwierdzone przez badanie alkomatem. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał blisko 3 promile – informuje mł. asp. Jarosław Szatkowski z KPP Zgorzelec.

50-latek stracił prawo jazdy. Teraz stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Działania zgorzeleckich policjantów pn. "Bezpieczny powiat"

198 wykroczeń popełnionych przez kierowców

Życie
poniedziałek, 15 października 2018, 15:00
Policjanci "drogówki" przeprowadzili na drogach powiatu akcję pod hasłem "Bezpieczny Powiat". W działaniach brali udział funkcjonariusze z Wrocławia, Lwówka Śląskiego, Jeleniej Góry, Bolesławca, Lubania i Kamiennej Góry.
Mapa objazdu do ul. Orzeszkowej

Zamknięcie ul. Orzeszkowej i remont ul. Zielnej

Życie
piątek, 12 października 2018, 12:56
Ul. Orzeszkowej w Zgorzelcu została zamknięta od skrzyżowania z ul. Łużycką. Remont wkroczył właśnie w trzeci etap robót budowlanych. Od poniedziałku utrudnienia będą także przy ul. Zielnej, gdzie rozpoczyna się budowa nawierzchni drogi.

Zobacz również