NaStyku.pl

Projekt z regionu w konkursie - Zmieniaj Świat. Budimex 50 lat

10 lipca zakończono etap zgłaszania projektów do konkursu "Zmieniaj Świat. Budimex 50 lat". Organizator dokonał weryfikacji ponad 250 zgłoszeń i tym samym przekazał jury do dalszego etapu aż 99 projektów.
Budowa ekologicznego stawu rekreacyjnego z plażą dla mieszkańców i gości regionu - wizualizacja
Budowa ekologicznego stawu rekreacyjnego z plażą dla mieszkańców i gości regionu - wizualizacja

Wśród nich znalazł się jeden projekt z naszego regionu - "Budowa ekologicznego stawu rekreacyjnego z plażą dla mieszkańców i gości regionu w gminie Zgorzelec".

Już w pierwszej połowie sierpnia zaraz po obradach jury poznamy 3 finalistów. Nagrodą główną jest realizacja zwycięskiego projektu. Pozostali finaliści otrzymają nagrody pieniężne przeznaczone na cele statutowe. Warto dodać, że oprócz finalistów wybranych przez jury do grona nagrodzonych trafi również zwycięzca głosowania internetowego, które rozpocznie się po ogłoszeniu wyników przez jury.

Projekt zakłada rewitalizację dawnego stawu na potrzeby mieszkańców i gości regionu. Pomysł wynika z braku takich obiektów w okolicy oraz z chęci zagospodarowania niewykorzystanej, zaniedbanej wspólnej przestrzeni. Inwestycja ta to nie tylko miejsce do rekreacji, ale przede wszystkim promocja innowacyjnego podejścia do wykorzystania przestrzeni publicznej. Koncepcja zakłada kilka ciekawych pomysłów m.in. zastosowanie technologii znanych ze stawów kąpielowych, czy kreatywne wykorzystanie OZE.

wizualizacje projektu

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jakubowy Spływ na Byle Czym. Są jeszcze wolne miejsca. Wystartujesz?

Spływ na Byle Czym. Są jeszcze wolne miejsca!

Życie
wtorek, 14 sierpnia 2018, 19:59
Pula nagród 5 tysięcy zł, a Niemcy oddają do 100 euro za zużyte do budowy materiały. Dlaczego więc jeszcze nie zgłosiliście się do jakubowego Spływu na Byle Czym?
Policja

Kaskadowy pomiar prędkości

Życie
wtorek, 14 sierpnia 2018, 09:55
Dzisiaj zgorzeleccy policjanci prowadzą działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "kaskadowy pomiar prędkości". Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy z wideorejestratorami sprawdzają z jaką prędkością poruszają się kierowcy.

Zobacz również