NaStyku.pl

Projekt z regionu w konkursie - Zmieniaj Świat. Budimex 50 lat

10 lipca zakończono etap zgłaszania projektów do konkursu "Zmieniaj Świat. Budimex 50 lat". Organizator dokonał weryfikacji ponad 250 zgłoszeń i tym samym przekazał jury do dalszego etapu aż 99 projektów.
Budowa ekologicznego stawu rekreacyjnego z plażą dla mieszkańców i gości regionu - wizualizacja
Budowa ekologicznego stawu rekreacyjnego z plażą dla mieszkańców i gości regionu - wizualizacja

Wśród nich znalazł się jeden projekt z naszego regionu - "Budowa ekologicznego stawu rekreacyjnego z plażą dla mieszkańców i gości regionu w gminie Zgorzelec".

Już w pierwszej połowie sierpnia zaraz po obradach jury poznamy 3 finalistów. Nagrodą główną jest realizacja zwycięskiego projektu. Pozostali finaliści otrzymają nagrody pieniężne przeznaczone na cele statutowe. Warto dodać, że oprócz finalistów wybranych przez jury do grona nagrodzonych trafi również zwycięzca głosowania internetowego, które rozpocznie się po ogłoszeniu wyników przez jury.

Projekt zakłada rewitalizację dawnego stawu na potrzeby mieszkańców i gości regionu. Pomysł wynika z braku takich obiektów w okolicy oraz z chęci zagospodarowania niewykorzystanej, zaniedbanej wspólnej przestrzeni. Inwestycja ta to nie tylko miejsce do rekreacji, ale przede wszystkim promocja innowacyjnego podejścia do wykorzystania przestrzeni publicznej. Koncepcja zakłada kilka ciekawych pomysłów m.in. zastosowanie technologii znanych ze stawów kąpielowych, czy kreatywne wykorzystanie OZE.

wizualizacje projektu

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Dla czytelników NaStyku.pl mamy do rozdania 10 miejskich kalendarzy

Mamy dla was kalendarze

Życie
czwartek, 06 grudnia 2018, 15:03
Żeby Wasze dni w 2019 roku były tylko szczęśliwe, do ich odmierzania, zaznaczania i planowania mamy dla Was nowy miejski, zgorzelecki kalendarz.
Jeśli wierzyć muzykom z Rocal Fuza, Sheeran bawił się w Rajsku na wieczorze kawalerskim

Nie bądź skąpy, bądź jak Ed

Życie
środa, 05 grudnia 2018, 21:37
Wystarczy około tysiąc euro za dobę i każdy może się poczuć jak Ed Sheeran - wynająć zamek i balować w nim z przyjaciółmi.

Zobacz również

W ogrzewalni w schronisku brata Alberta nawet osoby pod wpływem alkoholu mogą przeczekać mrozy
Życie
środa, 05 grudnia 2018, 10:43

Obojętność zabija

Śpi na ławce w parku? Na pewno pijany! To jak...