NaStyku.pl

Próbował ukraść ponad 2 km napowietrznej linii energetycznej

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Zawidowa, który został zatrzymany na gorącym uczynku podczas kradzieży napowietrznej linii energetycznej. Mężczyzna uszkodził także słup linii przesyłowej. Straty oszacowano na kwotę 38 tys. zł.
26-letni mieszkaniec Zawidowa usiłował ukraść ponad 2 kilometry napowietrznej linii energetycznej. | fot.: KPP Lubań
26-letni mieszkaniec Zawidowa usiłował ukraść ponad 2 kilometry napowietrznej linii energetycznej. | fot.: KPP Lubań

Mówi się, że dla chcącego nic trudnego. A udowodnił to 26-letni mieszkaniec Zawidowa, który próbował ukraść 2044 metry napowietrznej linii energetycznej ze słupów energetycznych od nr 4 do nr 7 we Włosieniu. Skradzione kable ważyły łącznie 1 032 kilogramy. Mężczyznę zatrzymali wspólnie policjanci z Lubania i Zgorzelca.

Część skradzionego mienia, czyli linii energetycznej o długości około 50 metrów znaleziono w samochodzie należącym do sprawcy. Pojazd był zakopany w błocie. W aucie znajdowały się także narzędzia mogące służyć do popełnienia przestępstwa.

 

fot.: KPP Lubań

Funkcjonariusze ustalili także, że złodziej podczas kradzieży linii energetycznej złamał w połowie kratownicy słup linii przesyłowej. Firma Tauron S.A. oszacowała straty na łączną kwotę 38 600 zł.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży i umyślnego zniszczenia mienia. 

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Działania zgorzeleckich policjantów pn. "Bezpieczny powiat"

198 wykroczeń popełnionych przez kierowców

Życie
poniedziałek, 15 października 2018, 15:00
Policjanci "drogówki" przeprowadzili na drogach powiatu akcję pod hasłem "Bezpieczny Powiat". W działaniach brali udział funkcjonariusze z Wrocławia, Lwówka Śląskiego, Jeleniej Góry, Bolesławca, Lubania i Kamiennej Góry.
Mapa objazdu do ul. Orzeszkowej

Zamknięcie ul. Orzeszkowej i remont ul. Zielnej

Życie
piątek, 12 października 2018, 12:56
Ul. Orzeszkowej w Zgorzelcu została zamknięta od skrzyżowania z ul. Łużycką. Remont wkroczył właśnie w trzeci etap robót budowlanych. Od poniedziałku utrudnienia będą także przy ul. Zielnej, gdzie rozpoczyna się budowa nawierzchni drogi.

Zobacz również