NaStyku.pl

Próbował ukraść ponad 2 km napowietrznej linii energetycznej

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Zawidowa, który został zatrzymany na gorącym uczynku podczas kradzieży napowietrznej linii energetycznej. Mężczyzna uszkodził także słup linii przesyłowej. Straty oszacowano na kwotę 38 tys. zł.
26-letni mieszkaniec Zawidowa usiłował ukraść ponad 2 kilometry napowietrznej linii energetycznej. | fot.: KPP Lubań
26-letni mieszkaniec Zawidowa usiłował ukraść ponad 2 kilometry napowietrznej linii energetycznej. | fot.: KPP Lubań

Mówi się, że dla chcącego nic trudnego. A udowodnił to 26-letni mieszkaniec Zawidowa, który próbował ukraść 2044 metry napowietrznej linii energetycznej ze słupów energetycznych od nr 4 do nr 7 we Włosieniu. Skradzione kable ważyły łącznie 1 032 kilogramy. Mężczyznę zatrzymali wspólnie policjanci z Lubania i Zgorzelca.

Część skradzionego mienia, czyli linii energetycznej o długości około 50 metrów znaleziono w samochodzie należącym do sprawcy. Pojazd był zakopany w błocie. W aucie znajdowały się także narzędzia mogące służyć do popełnienia przestępstwa.

 

fot.: KPP Lubań

Funkcjonariusze ustalili także, że złodziej podczas kradzieży linii energetycznej złamał w połowie kratownicy słup linii przesyłowej. Firma Tauron S.A. oszacowała straty na łączną kwotę 38 600 zł.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży i umyślnego zniszczenia mienia. 

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Skradziony Volkswagen Vento (fot.: KPP Bolesławiec)

Najpierw ukradł samochód, a później paliwo ze stacji benzynowej

Życie
środa, 23 maja 2018, 12:18
Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który ukradł auto osobowe z jednego z jeleniogórskich parkingów. Mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu bolesławieckiego, po tym jak zatankował pojazd, nie uiścił opłaty za paliwo i odjechał.

Zobacz również

Wręczenie promes odbyło się 22 maja w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (fot. UMWD)
Życie
środa, 23 maja 2018, 10:51

Promesa dla Gminy Zgorzelec

Gmina Zgorzelec znalazła się wśród 24 samorządów, które otrzymały wsparcie...