NaStyku.pl

Poznaj zgorzeleckich stypendystów!

313 uczniów zgorzeleckich szkół podstawowych i gimnazjalnych może pochwalić się wybitnymi wynikami w nauce, sporcie lub na polu artystycznym. Wyróżnieni odebrali stypendia i nagrody od Burmistrza Miasta Zgorzelec.
Najzdolniejsi odebrali stypendia cz. 2 - zdjęcie nr 37
Najzdolniejsi odebrali stypendia cz. 2 - zdjęcie nr 37

Jedni lubią się uczyć i udowadniają to znakomitymi ocenami. Przedmioty matematyczno-przyrodnicze oraz języki obce nie mają przed nimi żadnych tajemnic. Drudzy nie wyobrażają sobie życia bez sportu i zdobywają wysokie miejsca na olimpiadach i zawodach sportowych co najmniej na szczeblu powiatowym. Trzeci wyróżniają się talentem oraz osiągnięciami artystycznymi. 313 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych otrzymało stypendia burmistrza miasta.

Stypendium Burmistrza Miasta Zgorzelec to jednorazowa nagroda finansowa, którą już od 9 lat otrzymują najzdolniejsi i najbardziej konsekwentni uczniowie zgorzeleckich szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz placówek niepublicznych prowadzonych przez Gminę Miejską Zgorzelec. Młodzi ludzie zostali zauważeni, docenieni i wspierani, a ich talenty nie zostały zaprzepaszczone, tylko mają szansę rozwijać się w najlepszych do tego warunkach.

Zasady i kryteria przyznawania nagród określa uchwała Rady Miasta Zgorzelec, w której zapisano m.in. że przyznaje się je w dwóch kategoriach:

  • stypendium naukowe - za wybitne wyniki w nauce,
  • stypendium sportowe lub artystyczne - za wybitne osiągnięcia sportowe lub artystyczne.

Uczniowie zgłoszeni do tego wyróżnienia powinni spełnić określone w uchwale warunki:

  • dla stypendium naukowego - uzyskać średnią ocen co najmniej 5,0 ze wszystkich przedmiotów, mieć wzorową ocenę z zachowania i odnosić sukcesy w olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych szczebla powiatowego, wojewódzkiego lub ogólnopolskiego.
  • dla stypendium sportowego lub artystycznego - uzyskać co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, umieć godzić naukę z zainteresowaniami i podobnie jak stypendyści naukowi, odnosić sukcesy w olimpiadach, konkursach artystycznych lub zawodach sportowych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, czy ogólnopolskim lub wykazać się osiągnięciami na arenie międzynarodowej.

W danym roku uczeń może otrzymać stypendium tylko w jednej kategorii, dlatego dyrektor typując do wyróżnienia młodego człowieka wielu talentów, a takich jest całkiem sporo, musi dokonać wyboru dziedziny.                

Koniecznie zajrzyjcie na kolejne strony, gdzie znajduje się lista najzdolniejszych uczniów, którzy odebrali stypendia za rok szkolny 2016/2017. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

Jakubowy Spływ na Byle Czym. Są jeszcze wolne miejsca. Wystartujesz?

Spływ na Byle Czym. Są jeszcze wolne miejsca!

Życie
wtorek, 14 sierpnia 2018, 19:59
Pula nagród 5 tysięcy zł, a Niemcy oddają do 100 euro za zużyte do budowy materiały. Dlaczego więc jeszcze nie zgłosiliście się do jakubowego Spływu na Byle Czym?
Policja

Kaskadowy pomiar prędkości

Życie
wtorek, 14 sierpnia 2018, 09:55
Dzisiaj zgorzeleccy policjanci prowadzą działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "kaskadowy pomiar prędkości". Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy z wideorejestratorami sprawdzają z jaką prędkością poruszają się kierowcy.

Zobacz również