NaStyku.pl

Pozbądź się za darmo wielkiego gabarytu

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie Zgorzelca. To okazja by za darmo pozbyć się starych mebli oraz sprzętu RTV i AGD.
MPGK Zgorzelec
MPGK Zgorzelec

Na terenie Zgorzelca zbiórka odpadów wielkogabarytowych jest prowadzona cztery razy do roku, w styczniu, kwietniu, lipcu i październiku. W tym czasie mieszkańcy miasta mają możliwość bezpłatnego pozbycia się odpadów, których gabaryty uniemożliwiają włożenie do pojemników lub są odpadami niebezpiecznymi i nie można ich wrzucić do kosza na odpady komunalne

16 lipca (poniedziałek) akcja obejmie część miasta do wiaduktu przy ul. Warszawskiej, natomiast 17 lipca (wtorek) część miasta od wiaduktu przy ul. Łużyckiej (Ujazd).

Akcja zbierania odpadów wielkogabarytowych nie obejmuje zbierania odpadów typu: gruz, odpadów po remontach (drzwi, okna, urządzenia sanitarne, itp.).

Odbieranie odpadów odbywać się będzie po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym w w/w dniach od godz. 9.00 (w dniu wywozu zgłoszenia przyjmowane są do godziny 9.00).

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie MPGK Sp. z o.o., ul. Łużycka 3, pokój nr 2 lub pod numerami telefonów: 75 77 57990 , 75 77 58484 wew. 42, 43.

Odpady wielkogabarytowe zabierane są nieodpłatnie zgodnie z umieszczonym na stronie internetowej "Harmonogramem wywozu odpadów wielkogabarytowych".

Odpady wielkogabarytowe wystawione w innych terminach niż podane w harmonogramie będą odbierane wyłącznie odpłatnie po zgłoszeniu do siedziby spółki.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Od 1 października 2018 roku podróż samochodem bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC nie będzie karana mandatem

Od 1 października pojedziesz bez dowodu rejestracyjnego

Życie
piątek, 20 lipca 2018, 08:52
Od 1 października kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu i polisy OC. Kierowcy nie muszą wozić wspomnianych dokumentów, bo dane pojazdu i informacje o zawartej polisie gromadzone są w CEPiK-u.
materiały prasowe Gminy Sulików

Szkoła Podstawowa w Biernej ma swojego patrona

Życie
czwartek, 19 lipca 2018, 09:57
Na wspólny wniosek Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Biernej, Rada Gminy Sulików na czerwcowej sesji nadała Szkole Podstawowej w Biernej imię Orła Białego.

Zobacz również