NaStyku.pl

Polacy zwolennikami nowoczesnych płatności

Polacy pokochali płatności kartami płatniczymi - zwłaszcza tymi, które dają możliwość płacenia zbliżeniowo. Teraz płatności bezgotówkowe będą jeszcze łatwiejsze.

Od 1 września 2018 roku, oprócz firm prywatnych,` w programie Polska Bezgotówkowa mogą wziąć udział także instytucje publiczne. Dzięki temu otrzymają darmowe terminale bez abonamentu.

Terminal płatniczy za 0 zł bez abonamentu

 

Polacy coraz chętniej korzystają z płatności bezgotówkowych. Jak wynika z najnowszego badania „Postawy Polaków wobec form płatności”, rośnie świadomość i – co za tym idzie – popularność nowych form płatności bezgotówkowych, takich jak płatności zbliżeniowe, płatności telefonem i systemem BLIK.

 

Jak się okazuje, 35 proc. badanych zna metodę płatności, jaką jest BLIK i dokonuje transakcji za jej pomocą, 53 proc. zna tę metodę, choć z niej nie korzysta, nie słyszało o niej zaś 17 proc. badanych. Z płatności telefonem korzysta zaś 28 proc., 56 proc. ankietowanych zna tę metodę, lecz z niej nie korzysta, a 16 proc. o niej nie słyszało. To zaskakujący wynikm biorąc pod uwagę fakt, że zarówno płatności systemem BLIK, jak i telefonem pojawiły się stosunkowo niedawno.

 

Zmienia się także percepcja transakcji bezgotówkowych w Polsce. Konsumenci zaczynają traktować ich dostępność jako coś oczywistego i naturalnego. Z badania wynika, że większość ankietowanych chciałoby mieć możliwość wyboru między płatnością gotówkową a bezgotówkową w momencie gdy dokonuje zakupów lub korzysta z danej usługi.

 

Jak przyznają konsumenci, są oni skłonni częściej robić zakupy w miejscach, gdzie dostępny jest terminal kart płatniczych i gotowi są wówczas wydawać większe kwoty. Nie ogranicza ich bowiem ilość gotówki w portfelu. Wśród zalet płatności bezgotówkowych wymieniają m.in. komfort, szybkość i bezpieczeństwo transakcji.

 

Płatności bezgotówkowe oznaczają także szereg korzyści dla przedsiębiorców. Dzięki urządzeniom nie ma konieczności trzymania dużych ilości gotówki w kasie i organizowania jej transportu do banku. Płatności kartą przyspieszają także obsługę klienta – nie musi on odliczać określonych kwot i czekać na wydanie reszty.

 

Jak otrzymać darmowy terminal płatniczy?

 

Przedsiębiorca, który chce wziąć udział w programie Polska Bezgotówkowa, może otrzymać do trzech darmowych terminali płatniczych. Dodatkowo nie ponosi on kosztów wynikających z obsługi urządzeń, nie płaci też prowizji od transakcji dokonanych kartami Visa i MasterCard przez okres 12 miesięcy. Chcesz otrzymać darmowy terminal płatniczy? Wejdź na https://bezgotowki.pl/oferta/.

 

By wziąć udział w programie należy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać terminal, wypełnić zgłoszenie i przejść weryfikację. Jaki terminal płatniczy wybrać? Do wyboru są zarówno terminale stacjonarne, jak i przenośne; standardowe i typu smart. Wszystkie akceptują płatności kartami Visa, MasterCard, Diners, UPI, JCB, a także płatności BLIKiem i telefonem komórkowym.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

fot. CBŚP
Życie
czwartek, 14 lutego 2019, 23:37

Korupcja w Bogatyni

Policjanci CBŚP i KWP wspólnie z prokuratorami z Wrocławia wyjaśniają...