NaStyku.pl

Odzyskano skradziony w Görlitz motocykl

W miniony weekend policjantom udało się odzyskać skradziony w Görlitz motocykl. 40-letni mieszkaniec Zgorzelca odpowie za przestępstwo nieumyślnego paserstwa, które jest zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Skradziony w Görlitz motocykl marki Yamaha XT 350 (fot.: KPP Lubań)
Skradziony w Görlitz motocykl marki Yamaha XT 350 (fot.: KPP Lubań)

Motocykl marki Yamaha XT 350, o wartości 3 tys. zł, ujawnili lubańscy funkcjonariusze. W sprawie zatrzymano 40-letniego mieszkańca Zgorzelca, który w ostatnim czasie użytkował go. Mężczyzna poniesie konsekwencje karne za czyn z art. 292 par. 1 kodeksu karnego określany jako przestępstwo nieumyślnego paserstwa.

Przestępstwo paserstwa można popełnić na cztery sposoby: nabywając rzecz pochodzącą z czynu zabronionego, pomagając w jej zbyciu, przyjmując lub pomagając w jej ukryciu. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

- Nie ma znaczenia czy pomoc w zbyciu lub ukryciu rzeczy była skuteczna tj. czy udało się ją zbyć lub ukryć. Kluczowe przy przestępstwie paserstwa jest pochodzenie danego przedmiotu. Czy pochodzi on z legalnej sprzedaży, czy został uzyskany w wyniku czynu zabronionego np. kradzieży. Osoba nabywająca rzecz, winna przypuszczać jakie jest jej pochodzenie i jeżeli godzi się na jej nabycie odpowie za paserstwo opisane w art. 291 lub 292 kodeksu karnego - wyjaśnia asp. Magdalena Juźwicka, Oficer Prasowy KPP Lubań.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot.  Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz

AKTUALIZACJA: Dwa dni żałoby narodowej. W regionie zawyją syreny alarmowe

Życie
piątek, 18 stycznia 2019, 13:44
Na terenie powiatu zgorzeleckiego zawyją syreny alarmowe.W ten sposób powiat odda hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Zgorzelca planują się także spotkać przy Krzyżu Milenijnym, by w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci.

Zobacz również

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane przez zgorzeleckich policjantów / fot. KPP Zgorzelec
Życie
czwartek, 17 stycznia 2019, 11:30

Cztery automaty bez licencji

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyli legniccy funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie...
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Życie
środa, 16 stycznia 2019, 09:03

Uciekał przed policją

Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 22-latka, który kierując...