NaStyku.pl

Odzyskano skradziony w Görlitz motocykl

W miniony weekend policjantom udało się odzyskać skradziony w Görlitz motocykl. 40-letni mieszkaniec Zgorzelca odpowie za przestępstwo nieumyślnego paserstwa, które jest zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Skradziony w Görlitz motocykl marki Yamaha XT 350 (fot.: KPP Lubań)
Skradziony w Görlitz motocykl marki Yamaha XT 350 (fot.: KPP Lubań)

Motocykl marki Yamaha XT 350, o wartości 3 tys. zł, ujawnili lubańscy funkcjonariusze. W sprawie zatrzymano 40-letniego mieszkańca Zgorzelca, który w ostatnim czasie użytkował go. Mężczyzna poniesie konsekwencje karne za czyn z art. 292 par. 1 kodeksu karnego określany jako przestępstwo nieumyślnego paserstwa.

Przestępstwo paserstwa można popełnić na cztery sposoby: nabywając rzecz pochodzącą z czynu zabronionego, pomagając w jej zbyciu, przyjmując lub pomagając w jej ukryciu. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

- Nie ma znaczenia czy pomoc w zbyciu lub ukryciu rzeczy była skuteczna tj. czy udało się ją zbyć lub ukryć. Kluczowe przy przestępstwie paserstwa jest pochodzenie danego przedmiotu. Czy pochodzi on z legalnej sprzedaży, czy został uzyskany w wyniku czynu zabronionego np. kradzieży. Osoba nabywająca rzecz, winna przypuszczać jakie jest jej pochodzenie i jeżeli godzi się na jej nabycie odpowie za paserstwo opisane w art. 291 lub 292 kodeksu karnego - wyjaśnia asp. Magdalena Juźwicka, Oficer Prasowy KPP Lubań.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jakubowy Spływ na Byle Czym. Są jeszcze wolne miejsca. Wystartujesz?

Spływ na Byle Czym. Są jeszcze wolne miejsca!

Życie
wtorek, 14 sierpnia 2018, 19:59
Pula nagród 5 tysięcy zł, a Niemcy oddają do 100 euro za zużyte do budowy materiały. Dlaczego więc jeszcze nie zgłosiliście się do jakubowego Spływu na Byle Czym?
Policja

Kaskadowy pomiar prędkości

Życie
wtorek, 14 sierpnia 2018, 09:55
Dzisiaj zgorzeleccy policjanci prowadzą działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "kaskadowy pomiar prędkości". Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy z wideorejestratorami sprawdzają z jaką prędkością poruszają się kierowcy.

Zobacz również