NaStyku.pl

Nowy samochód terenowy dla Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Nowy samochód terenowy Isuzu D-Max z napędem 4x4 trafił do pracowników Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Autem można przemieszczać się po trudnym terenie, dojedzie praktycznie wszędzie.
1.12 Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu odebrało nowy samochód | materiały prasowe starostwa
1.12 Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu odebrało nowy samochód | materiały prasowe starostwa

Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu kupiło nowy samochód terenowy marki Isuzu D-Max z napędem 4x4 o wartości 111 807 zł. Auto trafiło do pracowników Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Jego zakup był możliwy dzięki przynależności do projektu "Transgraniczne zapobieganie i zwalczanie powodzi i klęsk żywiołowych" realizowanego przez Powiat Görlitz i Powiat Zgorzelecki.

Głównym celem projektu jest poprawa ochrony ludności na pograniczu w przypadku wystąpienia powodzi lub innych zagrożeń. Powiaty są zobowiązane m.in. do analizy potencjalnych zagrożeń w polskiej i niemieckiej części obszarów objętych projektem, stworzenia programu do transgranicznej wymiany informacji o zagrożeniach, międzynarodowa integracja danych dotyczących współdziałania w sytuacjach kryzysowych, organizacji ćwiczeń w zakresie obsługi programu wymiany informacji oraz promocji i rozpowszechniania wyników.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu wartość projektu po polskiej stronie wynosi 248 547,66 euro. Środki wspólnotowe stanowią 85%, czyli 211 265,51 euro. Wkład własny samorządu wyniósł 15%, czyli 37 282,15 euro. Realizacja projektu planowana jest do listopada 2019 r. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Skradziony Volkswagen Vento (fot.: KPP Bolesławiec)

Najpierw ukradł samochód, a później paliwo ze stacji benzynowej

Życie
środa, 23 maja 2018, 12:18
Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który ukradł auto osobowe z jednego z jeleniogórskich parkingów. Mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu bolesławieckiego, po tym jak zatankował pojazd, nie uiścił opłaty za paliwo i odjechał.

Zobacz również

Wręczenie promes odbyło się 22 maja w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (fot. UMWD)
Życie
środa, 23 maja 2018, 10:51

Promesa dla Gminy Zgorzelec

Gmina Zgorzelec znalazła się wśród 24 samorządów, które otrzymały wsparcie...