NaStyku.pl

Nowy samochód terenowy dla Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Nowy samochód terenowy Isuzu D-Max z napędem 4x4 trafił do pracowników Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Autem można przemieszczać się po trudnym terenie, dojedzie praktycznie wszędzie.
1.12 Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu odebrało nowy samochód | materiały prasowe starostwa
1.12 Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu odebrało nowy samochód | materiały prasowe starostwa

Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu kupiło nowy samochód terenowy marki Isuzu D-Max z napędem 4x4 o wartości 111 807 zł. Auto trafiło do pracowników Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Jego zakup był możliwy dzięki przynależności do projektu "Transgraniczne zapobieganie i zwalczanie powodzi i klęsk żywiołowych" realizowanego przez Powiat Görlitz i Powiat Zgorzelecki.

Głównym celem projektu jest poprawa ochrony ludności na pograniczu w przypadku wystąpienia powodzi lub innych zagrożeń. Powiaty są zobowiązane m.in. do analizy potencjalnych zagrożeń w polskiej i niemieckiej części obszarów objętych projektem, stworzenia programu do transgranicznej wymiany informacji o zagrożeniach, międzynarodowa integracja danych dotyczących współdziałania w sytuacjach kryzysowych, organizacji ćwiczeń w zakresie obsługi programu wymiany informacji oraz promocji i rozpowszechniania wyników.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu wartość projektu po polskiej stronie wynosi 248 547,66 euro. Środki wspólnotowe stanowią 85%, czyli 211 265,51 euro. Wkład własny samorządu wyniósł 15%, czyli 37 282,15 euro. Realizacja projektu planowana jest do listopada 2019 r. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

W połowie lutego, w siedzibie Fundacji "Nasze Dzieci" rozpoczął działalność Klub Rodzica.| materiały prasowe UM Zgorzelec

Klub Rodzica dla mamy i taty

Życie
czwartek, 22 lutego 2018, 08:33
Jeśli chcesz poznać innych rodziców, wymieniać się doświadczeniami, korzystać z fachowych porad specjalistów różnych dziedzin, a przede wszystkim poszukujesz odpowiedzi na pytania związane z rodzicielstwem to ten klub jest dla Ciebie!

Zobacz również