NaStyku.pl

Nowy samochód terenowy dla Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Nowy samochód terenowy Isuzu D-Max z napędem 4x4 trafił do pracowników Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Autem można przemieszczać się po trudnym terenie, dojedzie praktycznie wszędzie.
1.12 Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu odebrało nowy samochód | materiały prasowe starostwa
1.12 Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu odebrało nowy samochód | materiały prasowe starostwa

Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu kupiło nowy samochód terenowy marki Isuzu D-Max z napędem 4x4 o wartości 111 807 zł. Auto trafiło do pracowników Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Jego zakup był możliwy dzięki przynależności do projektu "Transgraniczne zapobieganie i zwalczanie powodzi i klęsk żywiołowych" realizowanego przez Powiat Görlitz i Powiat Zgorzelecki.

Głównym celem projektu jest poprawa ochrony ludności na pograniczu w przypadku wystąpienia powodzi lub innych zagrożeń. Powiaty są zobowiązane m.in. do analizy potencjalnych zagrożeń w polskiej i niemieckiej części obszarów objętych projektem, stworzenia programu do transgranicznej wymiany informacji o zagrożeniach, międzynarodowa integracja danych dotyczących współdziałania w sytuacjach kryzysowych, organizacji ćwiczeń w zakresie obsługi programu wymiany informacji oraz promocji i rozpowszechniania wyników.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu wartość projektu po polskiej stronie wynosi 248 547,66 euro. Środki wspólnotowe stanowią 85%, czyli 211 265,51 euro. Wkład własny samorządu wyniósł 15%, czyli 37 282,15 euro. Realizacja projektu planowana jest do listopada 2019 r. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jakubowy Spływ na Byle Czym. Są jeszcze wolne miejsca. Wystartujesz?

Spływ na Byle Czym. Są jeszcze wolne miejsca!

Życie
wtorek, 14 sierpnia 2018, 19:59
Pula nagród 5 tysięcy zł, a Niemcy oddają do 100 euro za zużyte do budowy materiały. Dlaczego więc jeszcze nie zgłosiliście się do jakubowego Spływu na Byle Czym?
Policja

Kaskadowy pomiar prędkości

Życie
wtorek, 14 sierpnia 2018, 09:55
Dzisiaj zgorzeleccy policjanci prowadzą działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "kaskadowy pomiar prędkości". Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy z wideorejestratorami sprawdzają z jaką prędkością poruszają się kierowcy.

Zobacz również