NaStyku.pl

Nowa odsłona przystanku autobusowego

Zamiast tradycyjnej, oszklonej wiaty przystankowej jest wielki parasol i ławeczka z okalającym ją murkiem. Tak wygląda nowy przystanek autobusowy przy ul. Poniatowskiego w Zgorzelcu.
Nowa wiata przystankowa przy ul. Poniatowskiego w Zgorzelcu.
Nowa wiata przystankowa przy ul. Poniatowskiego w Zgorzelcu.

Nietypowa i oryginalna konstrukcja zastąpiła dotychczasową tradycyjną, oszkloną wiatę przystankową przy ul. Poniatowskiego w Zgorzelcu. Nowa forma przystanku autobusowego przykuwa uwagę swoim wyglądem nie tylko pasażerów komunikacji miejskiej, ale też pieszych, którzy chętnie zatrzymywali się dzisiaj tutaj na krótki odpoczynek.

Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona pomysłem. Przywykliśmy już do metalowych i oszklonych wiat, które często były demolowane przez wandali, szpeciły miasto i zniechęcały do korzystania z nich. Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej, tym bardziej, że nowa budowla ożywiła tą nieco nudną przestrzeń – przyznała naszej redakcji Agnieszka Jankowska, mieszkanka Zgorzelca. Podobnego zdania jest również Kazimierz Wojciechowski, który twierdzi, że przystanki autobusowe mogą stać się istotnym elementem wystroju miast. - Mieszkam w okolicy i obserwowałem przebieg prac. Myślałem, że będzie to zwykły murowany przystanek. Okazało się inaczej. Jest ciekawie i oryginalnie. Liczę, że podobne wiaty staną w innych częściach miasta i będą tworzyć spójną całość – powiedział.

A Wam jak się podoba?

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Dżungla na poboczach powiatowych dróg

Dżungla na poboczach

Życie
piątek, 22 czerwca 2018, 16:38
Krótka historia stanu dróg powiatowych w powiecie zgorzeleckim. Dramat w 6 aktach.

Zobacz również

Tegoroczny Finał Dni Zgorzelca odbędzie się przy hali PGE Turów Arena.
Życie
piątek, 22 czerwca 2018, 09:16

Finał Dni Zgorzelca!

W tym roku, z powodu prac związanych z rewitalizacją Parku...