NaStyku.pl

Nowa odsłona przystanku autobusowego

Zamiast tradycyjnej, oszklonej wiaty przystankowej jest wielki parasol i ławeczka z okalającym ją murkiem. Tak wygląda nowy przystanek autobusowy przy ul. Poniatowskiego w Zgorzelcu.
Nowa wiata przystankowa przy ul. Poniatowskiego w Zgorzelcu.
Nowa wiata przystankowa przy ul. Poniatowskiego w Zgorzelcu.

Nietypowa i oryginalna konstrukcja zastąpiła dotychczasową tradycyjną, oszkloną wiatę przystankową przy ul. Poniatowskiego w Zgorzelcu. Nowa forma przystanku autobusowego przykuwa uwagę swoim wyglądem nie tylko pasażerów komunikacji miejskiej, ale też pieszych, którzy chętnie zatrzymywali się dzisiaj tutaj na krótki odpoczynek.

Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona pomysłem. Przywykliśmy już do metalowych i oszklonych wiat, które często były demolowane przez wandali, szpeciły miasto i zniechęcały do korzystania z nich. Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej, tym bardziej, że nowa budowla ożywiła tą nieco nudną przestrzeń – przyznała naszej redakcji Agnieszka Jankowska, mieszkanka Zgorzelca. Podobnego zdania jest również Kazimierz Wojciechowski, który twierdzi, że przystanki autobusowe mogą stać się istotnym elementem wystroju miast. - Mieszkam w okolicy i obserwowałem przebieg prac. Myślałem, że będzie to zwykły murowany przystanek. Okazało się inaczej. Jest ciekawie i oryginalnie. Liczę, że podobne wiaty staną w innych częściach miasta i będą tworzyć spójną całość – powiedział.

A Wam jak się podoba?

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot.  Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz

AKTUALIZACJA: Dwa dni żałoby narodowej. W regionie zawyją syreny alarmowe

Życie
piątek, 18 stycznia 2019, 13:44
Na terenie powiatu zgorzeleckiego zawyją syreny alarmowe.W ten sposób powiat odda hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Zgorzelca planują się także spotkać przy Krzyżu Milenijnym, by w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci.

Zobacz również

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane przez zgorzeleckich policjantów / fot. KPP Zgorzelec
Życie
czwartek, 17 stycznia 2019, 11:30

Cztery automaty bez licencji

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyli legniccy funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie...
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Życie
środa, 16 stycznia 2019, 09:03

Uciekał przed policją

Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 22-latka, który kierując...