NaStyku.pl

Najpozytywniejsza praca na świecie jest w zasięgu ręki

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałaby praca Waszych marzeń? Taka, która będzie sprawiała Wam radość? Byłaby pełna wyzwań, pozbawiona stresu, a może z wysoką pensją i 11 miesiącami płatnego urlopu? Okazuje się, że wszystko jest możliwe…
Możesz pomóc Michałowi zdobyć najpozytywniejszą pracę na świecie.
Możesz pomóc Michałowi zdobyć najpozytywniejszą pracę na świecie.

Miesiąc pracy, 11 miesięcy urlopu i 60 tys. zł wynagrodzenia. Brzmi niewiarygodnie? Tak, ale jest to możliwe. Na takie warunki zatrudnienia może liczyć szczęśliwiec, który przejdzie rekrutację na "najpozytywniejszą pracę na świecie". Pewnie się zdziwicie, ale żeby dostać pracę marzeń nie trzeba jechać do Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Japonii czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, tylko do… Żar. Tak, tych Żar w województwie lubuskim. Oddalonych o około 70 km od Zgorzelca. To właśnie tam funkcjonuje drukarnia internetowa Chroma, która poszukuje najpozytywniejszego pracownika na stanowisko menedżera gwarancji jakości.

Mamy dla Was jeszcze jedną ciekawostkę. O tą posadę ubiega się pochodzący ze Zgorzelca Michał Bajda. Pewnie wielu z Was go kojarzy z podwórka, boiska, szkoły czy z koszykarskiego klubu PGE Turów Zgorzelec, gdzie pracował jako specjalista ds. marketingu. Jego oryginalne CV w formie filmu (co było wymogiem) przyciągnęło uwagę rekruterów i znalazł się w finałowej dziesiątce konkursu. Konkurencja była olbrzymia. Według danych opublikowanych na fanpage’u drukarni Chroma pracą zainteresowanych było ponad 1500 osób. Teraz wszystko zależy od Was, od głosów internautów, które pomogą rekruterom w podjęciu decyzji.

Do 26 lutego br. na stronie https://najpozytywniejszapracaswiata.pl/  można oddać głos na wybranego kandydata. Pewnie nie będziecie zdziwieni, jeśli zachęcimy Was do oddania głosu właśnie na Michała :) Ale przedtem zapraszamy do przeczytania krótkiej rozmowy z energicznym i pozytywnie nastawionym do życia zgorzelczaninem.

Czym zajmujesz się na co dzień i dlaczego chcesz zmienić pracę?

Współpracuję z żużlowym Wicemistrzem Polski WTS Sparta Wrocław, piszę bloga o marketingu sportowym, współpracuję ze sportowcami w zakresie social media, udzielam się w rodzinnej firmie Wenus w Zgorzelcu i w zasadzie wcale nie chcę zmieniać pracy. Mam jednak jeszcze zapas wolnego czasu, który mogę przeznaczyć na pozytywne zajęcie.

Najpozytywniejsza praca świata, czyli jaka?

Prawie każda praca może być pozytywna. Bardzo wiele zależy od nastawienia i ludzi, z którymi się współpracuje. Na mojej liście "pracy marzeń" jest współpraca z zawodnikiem/klubem NBA, chociaż w zasadzie to jest mój cel, a nie marzenie.

Co Cię skłoniło do wystartowania w rekrutacji? Zarobki i 11 miesięcy urlopu?

Po prostu lubię wyzwania, interesuję się marketingiem, reklamą i pomyślałem, że to będzie fajna zabawa. 11 miesięcy urlopu i wypłata to zupełnie wystarczający bonus w razie sukcesu.

Jak trafiłeś na to ogłoszenie?

Znalazłem informację na Facebooku, gdzie zresztą kilku blogerów promowało proces rekrutacji w drukarni Chroma. Pozostałe informacje już wyszukałem samodzielnie na stronie i pozostałych miejscach w sieci.

Na czym będzie polegać praca?

Tego do końca nie wiem, ale z pewnością będzie pozytywnie!

Na co dzień jesteś pozytywnym człowiekiem? Zawsze jesteś na "tak "?

Z tym "zawsze na tak" bym nie przesadzał, bo zaraz ktoś przyjdzie pożyczyć pieniądze :) Ale powiedzmy, że jestem na "BARDZO TAK" lub "tak, ale...". Staram się być pozytywny w każdej sytuacji, chociaż czasami nie jest lekko.

Jak wyobrażasz sobie najfajniejszą pracę na świecie?

Jeśli bycie pełnoetatowym tatą kwalifikuje się na pracę, to wszystko jeszcze przede mną.

Z badania przeprowadzonego przez drukarnię Chroma wynika, że zdecydowana większość ankietowanych (aż 84%) często spotyka się z narzekaniem na pracę. Co Twoim zdaniem wpływa na relacje ze współpracownikami i przełożonymi?

Uśmiech (lub jego brak), dialog (lub jego brak), słuchanie ze zrozumieniem (lub jego brak). Ludzie często też narzekają na wypłatę, ale niewiele robią w kierunku jej podniesienia.

Nagrałeś oryginalne CV. Skąd pomysł na stworzenie takiego filmu?

Pomysł jest odpowiedzią na zamieszczone ogłoszenie. Drukarnia Chroma wymaga powiedzenia "TAK" w 11 językach oraz kombinacji pozytywnych cech. Pomyślałem, że wszystkie te cechy mogę dopasować do narodowości i ich języków. Format, wystrój i kreacje były dodatkami, które wymyślały się już same. Przy okazji – bardzo dziękuję wszystkim znajomym, którzy pomogli mi się ubrać i udekorować plan wideo.

Dlaczego chcesz wygrać?

Pracowałem ze sportowcami i przesiąkłem ich nastawieniem - "graj, żeby wygrać". A tak naprawdę nagrywając klip myślałem, że nawet, jeśli nie uda się dostać do II etapu, to będziemy mieli z żoną śmieszne wideo na każdy pochmurny dzień.

Dziękuję za rozmowę i trzymam kciuki!

Dziękuję.

 

A teraz głosujemy!

 

 

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot.  Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz

AKTUALIZACJA: Dwa dni żałoby narodowej. W regionie zawyją syreny alarmowe

Życie
piątek, 18 stycznia 2019, 13:44
Na terenie powiatu zgorzeleckiego zawyją syreny alarmowe.W ten sposób powiat odda hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Zgorzelca planują się także spotkać przy Krzyżu Milenijnym, by w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci.

Zobacz również

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane przez zgorzeleckich policjantów / fot. KPP Zgorzelec
Życie
czwartek, 17 stycznia 2019, 11:30

Cztery automaty bez licencji

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyli legniccy funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie...
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Życie
środa, 16 stycznia 2019, 09:03

Uciekał przed policją

Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 22-latka, który kierując...