NaStyku.pl

Lusatia nagrodzona!

Kolejny sukces dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca "Lusatia" z Osieka Łużyckiego. Inscenizacja "Warszawskie podwórko", Kujawiak i Krakowiak z Lajkonikiem nagrodzone na Wrocławskim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Tanecznych "Galop"!
Zespół Pieśni i Tańca "LUSATIA" i "Mała LUSATIA" ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim.
Zespół Pieśni i Tańca "LUSATIA" i "Mała LUSATIA" ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim.

Zdobywców głównych nagród w poszczególnych kategoriach Wrocławskiego Przeglądu Tańca Galop, tradycyjnie już, przedstawiono dopiero podczas Koncertu Laureatów. Odbył się on we wtorek, 8 maja, na scenie wroclawskiego Impartu. Prowadzony przez Artura Burdosza szkolno-gminny Zespół Pieśni i Tańca Lusatia z Osieka Łużyckiego, podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury w Radomierzycach zdobył nagrody w każdej ze zgłoszonych do przeglądu kategorii. Bezkonkurencyjna okazała się nowa inscenizacja Lusatii – "Warszawskie podwórko", nagrodzona I miejscem w kategorii klasy VII i gimnazjalne, ale sukces odniosła też Mała Lusatia, która krakowiakiem z Lajkonikiem wytańczyła III miejsce w kategorii taniec ludowy 0-III! Kolejne, także III miejsce, wytańczyli starsi tancerze, którzy zaprezentowali Kujawiaka!

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to "Warszawskie podwórko" i Lajkonika z krakowiankami będzie można zobaczyć na tegorocznych Jakubach, na które zaprosił dzieci Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, któremu przy okazji zespół dziękuje serdecznie za pomoc (nie pierwszą zresztą) w przygotowaniach do przeglądu!

Organizowany od 2001 roku Wrocławski Przegląd Zespołów Tanecznych Galop co roku gromadzi od 600 do 1000 małych tancerzy. Konkurs, który początkowo funkcjonował jako przegląd dla szkół wrocławskich, w latach 2011-2013 odbywał się już jako Dolnośląski Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych "Galop", a od 2014 przyjął formułę Wrocławskiego Festiwalu Tańca "Galop" dla zespołów szkolnych z całego Dolnego Śląska.

Uczestniczące w nim grupy taneczne prezentują się w kategoriach: tańce ludowe, nowoczesne i inscenizacje taneczne, w podziale na kategorie wiekowe. Młodych artystów ze szkół podstawowych, a od 2015 roku również młodzież gimnazjalną, zawsze oceniają profesjonalni jurorzy, wśród których na przestrzeni lat były takie osobowości jak np. Maciej Florek "Gleba" (zwycięzca 1. edycji You Can Dance), Małgorzata Gietler (twórca Teatru Tańca STEP), Wojciech Koguciuk (założyciel Grupy Artystycznej MASKA), Ewa Miedzińska (właścicielka Dziecięcego Studium Baletowego BALERINKA), Monika Pająk (kierownik artystyczny grupy tanecznej TWISTER), Janusz Pietrzyk (choreograf ZTL KALINA), Waldemar Staszewski (dyrektor Operetki Dolnośląskiej i Szkoły Baletowej), Robert Jarmużek (dziś pianista jazzowy i muzyk zespołu Mikromusic).

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Zawidów: Kompletnie pijany kierowca doprowadził do kolizji

Życie
środa, 27 marca 2024, 08:59
Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który kierował pojazdem marki Mazda pomimo sądowego zakazu i mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Zobacz również