NaStyku.pl

Kaskadowo mierzyli prędkość

Podczas kaskadowych pomiarów prędkości policjanci skontrolowali 39 kierowców, prędkość przekroczyło 21 z nich, 2 osobom zatrzymano prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.
Kaskadowy pomiar prędkości
Kaskadowy pomiar prędkości

W środę (8 stycznia) policjanci w całym kraju prowadzili ogólnopolskie działania pod nazwą kaskadowy pomiar prędkości, który polega na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu tej akcji może wziąć udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Wzmożone działania prowadzone przez funkcjonariuszy ruchu drogowego miały charakter prewencyjny, a kierowcy, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości spotkali się z konsekwencjami.

Na terenie powiatu zgorzeleckiego skontrolowano 39 pojazdów, w 21 przypadkach stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Natomiast 2 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h i za to wykroczenie oprócz mandatów zostały im odebrane prawa jazdy. Należy pamiętać, że przekroczenie prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, stwarza zagrożenie bezpieczeństwa szczególnie dla pieszych poruszających się po tym terenie. Dlatego apelujemy do kierowców o stosowanie się do ograniczeń prędkości i warunków panujących na drodze, a do pieszych apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych, co znacznie poprawia ich widoczność – informuje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot.  Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz

AKTUALIZACJA: Dwa dni żałoby narodowej. W regionie zawyją syreny alarmowe

Życie
piątek, 18 stycznia 2019, 13:44
Na terenie powiatu zgorzeleckiego zawyją syreny alarmowe.W ten sposób powiat odda hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Zgorzelca planują się także spotkać przy Krzyżu Milenijnym, by w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci.

Zobacz również

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane przez zgorzeleckich policjantów / fot. KPP Zgorzelec
Życie
czwartek, 17 stycznia 2019, 11:30

Cztery automaty bez licencji

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyli legniccy funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie...
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Życie
środa, 16 stycznia 2019, 09:03

Uciekał przed policją

Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 22-latka, który kierując...