NaStyku.pl

Infrastruktura turystyczna w ramach Przygody z Nysą

Niebawem mieszkańcy Gminy Zgorzelec będą mogli cieszyć się nowymi altanami turystycznymi. W lipcu został wyłoniony wykonawca infrastruktury turystycznej w ramach projektu Przygoda z Nysą–zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko–niemieckiego– etap IV.
"Przygoda z Nysą– zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko–niemieckiego– etap IV". (mat. prasowe Gminy Zgorzelec)
"Przygoda z Nysą– zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko–niemieckiego– etap IV". (mat. prasowe Gminy Zgorzelec)

Inwestycja będzie realizowana do końca października w 11 miejscowościach gminy. W Tylicach, Kunowie, Jerzmankach, Koźminie oraz Radomierzycach powstaną altany o wymiarach 4 m x 7 m natomiast w Łagowie, Jędrzychowicach, Osieku Łużyckim, Ręczynie, Łomnicy i Koźlicach powstaną altany o wymiarach 7m x 7m.

Altany będą pełniły funkcję rekreacyjno – turystyczną i będą stanowiły miejsce odpoczynku i spotkań zarówno dla turystów jak i mieszkańców. Każda altana wyposażona będzie w ławostoły o konstrukcji drewnianej, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz tablice obiektowe.

Pierwsze prace budowlane już trwają.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Dla czytelników NaStyku.pl mamy do rozdania 10 miejskich kalendarzy

Mamy dla was kalendarze

Życie
czwartek, 06 grudnia 2018, 15:03
Żeby Wasze dni w 2019 roku były tylko szczęśliwe, do ich odmierzania, zaznaczania i planowania mamy dla Was nowy miejski, zgorzelecki kalendarz.
Jeśli wierzyć muzykom z Rocal Fuza, Sheeran bawił się w Rajsku na wieczorze kawalerskim

Nie bądź skąpy, bądź jak Ed

Życie
środa, 05 grudnia 2018, 21:37
Wystarczy około tysiąc euro za dobę i każdy może się poczuć jak Ed Sheeran - wynająć zamek i balować w nim z przyjaciółmi.

Zobacz również

W ogrzewalni w schronisku brata Alberta nawet osoby pod wpływem alkoholu mogą przeczekać mrozy
Życie
środa, 05 grudnia 2018, 10:43

Obojętność zabija

Śpi na ławce w parku? Na pewno pijany! To jak...