NaStyku.pl

Infrastruktura turystyczna w ramach Przygody z Nysą

Niebawem mieszkańcy Gminy Zgorzelec będą mogli cieszyć się nowymi altanami turystycznymi. W lipcu został wyłoniony wykonawca infrastruktury turystycznej w ramach projektu Przygoda z Nysą–zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko–niemieckiego– etap IV.
"Przygoda z Nysą– zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko–niemieckiego– etap IV". (mat. prasowe Gminy Zgorzelec)
"Przygoda z Nysą– zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko–niemieckiego– etap IV". (mat. prasowe Gminy Zgorzelec)

Inwestycja będzie realizowana do końca października w 11 miejscowościach gminy. W Tylicach, Kunowie, Jerzmankach, Koźminie oraz Radomierzycach powstaną altany o wymiarach 4 m x 7 m natomiast w Łagowie, Jędrzychowicach, Osieku Łużyckim, Ręczynie, Łomnicy i Koźlicach powstaną altany o wymiarach 7m x 7m.

Altany będą pełniły funkcję rekreacyjno – turystyczną i będą stanowiły miejsce odpoczynku i spotkań zarówno dla turystów jak i mieszkańców. Każda altana wyposażona będzie w ławostoły o konstrukcji drewnianej, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz tablice obiektowe.

Pierwsze prace budowlane już trwają.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

fot. CBŚP
Życie
czwartek, 14 lutego 2019, 23:37

Korupcja w Bogatyni

Policjanci CBŚP i KWP wspólnie z prokuratorami z Wrocławia wyjaśniają...