NaStyku.pl

Chwila nieuwagi i… wypadek

W środę wieczorem na DK30 zderzyły się cztery pojazdy. Pięć osób trafiło do szpitala. Jak podaje policja, prawdopodobną przyczyną wypadku była chwila nieuwagi.
Wypadek drogowy przy ul. Słowiańskiej w Zgorzelcu
Wypadek drogowy przy ul. Słowiańskiej w Zgorzelcu

Rozproszenie? Zagapienie się? Zmęczenie? A może rozmowa przez telefon komórkowy? W środę 7 listopada około godziny 20.00 przy ul. Słowiańskiej – na drodze wjazdowej do Zgorzelca od strony Jędrzychowic – doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Na prostym odcinku drogi kierowca busa wjechał z impetem w poprzedzające go auto osobowe. Te uderzyło w kolejne, a bus zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem.

Do zgorzeleckiego szpitala przewieziono pięciu poszkodowanych. Czworo doznało jedynie powierzchownych obrażeń ciała, natomiast u jednego obrażenia te skutkują rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni, ale na szczęście nie zagrażają jego życiu. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy – informuje mł. asp. Jarosław Szatkowski z KPP Zgorzelec.

Na drogach coraz częściej dochodzi do tego typu zdarzeń. Jedni sięgają po telefony komórkowe, by odpisać na SMS lub sprawdzić co dzieje się w mediach społecznościowych. Drudzy nie dostosowują prędkości, nie zachowują bezpiecznej odległości lub sami są przemęczeni podróżą. Policjanci apelują o zachowanie jeszcze większej ostrożności na drodze, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Do wypadków najczęściej dochodzi przez dosłownie chwilę nieuwagi…

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot.  Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz

AKTUALIZACJA: Dwa dni żałoby narodowej. W regionie zawyją syreny alarmowe

Życie
piątek, 18 stycznia 2019, 13:44
Na terenie powiatu zgorzeleckiego zawyją syreny alarmowe.W ten sposób powiat odda hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Zgorzelca planują się także spotkać przy Krzyżu Milenijnym, by w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci.

Zobacz również

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane przez zgorzeleckich policjantów / fot. KPP Zgorzelec
Życie
czwartek, 17 stycznia 2019, 11:30

Cztery automaty bez licencji

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyli legniccy funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie...
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Życie
środa, 16 stycznia 2019, 09:03

Uciekał przed policją

Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 22-latka, który kierując...