NaStyku.pl

Chwila nieuwagi i… wypadek

W środę wieczorem na DK30 zderzyły się cztery pojazdy. Pięć osób trafiło do szpitala. Jak podaje policja, prawdopodobną przyczyną wypadku była chwila nieuwagi.
Wypadek drogowy przy ul. Słowiańskiej w Zgorzelcu
Wypadek drogowy przy ul. Słowiańskiej w Zgorzelcu

Rozproszenie? Zagapienie się? Zmęczenie? A może rozmowa przez telefon komórkowy? W środę 7 listopada około godziny 20.00 przy ul. Słowiańskiej – na drodze wjazdowej do Zgorzelca od strony Jędrzychowic – doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Na prostym odcinku drogi kierowca busa wjechał z impetem w poprzedzające go auto osobowe. Te uderzyło w kolejne, a bus zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem.

Do zgorzeleckiego szpitala przewieziono pięciu poszkodowanych. Czworo doznało jedynie powierzchownych obrażeń ciała, natomiast u jednego obrażenia te skutkują rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni, ale na szczęście nie zagrażają jego życiu. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy – informuje mł. asp. Jarosław Szatkowski z KPP Zgorzelec.

Na drogach coraz częściej dochodzi do tego typu zdarzeń. Jedni sięgają po telefony komórkowe, by odpisać na SMS lub sprawdzić co dzieje się w mediach społecznościowych. Drudzy nie dostosowują prędkości, nie zachowują bezpiecznej odległości lub sami są przemęczeni podróżą. Policjanci apelują o zachowanie jeszcze większej ostrożności na drodze, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Do wypadków najczęściej dochodzi przez dosłownie chwilę nieuwagi…

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wyprzedaż Garażowa dla Julii

Wyprzedaż Garażowa połączona z fitnessem dla Julii Sudak

Życie
środa, 14 listopada 2018, 10:55
9 grudnia na PGE Turów Arena odbędzie się akcja charytatywna dla 12-letniej Julii Sudak chorej na zespół Retta. Podczas imprezy będą zbierane pieniądze na leczenie, rehabilitację oraz sprzęt medyczny dla dziewczynki.

Zobacz również